COVID A CSALÁDBAN – megelőzés, kezelés

COVID a családban

COVID A CSALÁDBAN – megelőzés, kezelés

A Felelős Szülők Iskolája E-BESZÉLGETŐKÚRA virtuális kávéházi lelki fröccs műfajú beszélgetéseinek sorában most egy igen aktuális téma, mely nagyon sok családot érint, még pedig a COVID A CSALÁDBAN. Egyre több helyen éri el a koronavírus az egész családot, szülőket, gyerekeket egyaránt. Két kiváló szakembert kérdeztünk, akik orvosi-háziorvosi, ápolói-intenzív osztályt vezető főnővérként számtalan összefüggésre hívják fel a figyelmet a koronavírus kapcsán, mely hasznos lehet a megelőzésben, a betegség lefolyásában és azt követően is.

COVID A CSALÁDBAN – megelőzés, COVID betegség jellemzői és kezelésük, post covid tünetek

Szakértőink:

Dr. Mangó Gabriella, háziorvos, Richter Aranyanyu díjas orvos, hét gyermekes édesanya

Sikó-Laky Ivett, főnővér, Heim Pál Gyermekkórház intenzív és COVID intenzív osztály

Riporter: Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője

Témáink:

Milyen tünetekkel jelentkezhet a COVID a családban?

Tudjuk-e izolálni a családtagokat?

Fertőtlenítés, higiéné

Vitaminok, gyógyszerek fontossága

Tesztelés – meddig várjunk? Várjunk-e?

Mikor kell kórházba menni?

Miként tudnánk felelős szülőként a legjobban segíteni beteg gyermekünket, az Őt gyógyító orvosokat, otthon és a kórházban egyaránt?

Sport és a COVID Post covidos tünetek – mikor aggódjunk? milyen kontroll vizsgálatok javasoltak?

Visszatérés az iskolába, óvodába

Az oltás fontossága, védettség

Köszönet a két vendégünknek, nem csak a nagyon fontos szakmai edukációért, hanem a nap, mint nap végzett áldozatos munkájukért, csak úgy, mint az egészségügyben dolgozó kollégáik számára. Hálás köszönet!