Az ÚJRANYITÁS LÉLEKTANA – …nem folytathatjuk ott, ahol abbahagytuk!

Újranyitás lélektana

Az ÚJRANYITÁS LÉLEKTANA – …nem folytathatjuk ott, ahol abbahagytuk!

Az ÚJRANYITÁS LÉLEKTANA – “Nem folytathatjuk onnan, ahol abbahagytuk!” A „pandémiás” érzelmi folyamatok megsegítése az iskolában és otthon

Vendégek:

Al Ghaoui Hesna, haditudósító, író, félelem kutató

Balatoni József, alias Jocó bácsi, történelemtanár, író

Szigeti Mónika, klinikai szakpszichológus

Polus Enikő, mentálhigiénés szakember, író

Riporter, háziasszony: Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője

Kedves Felelős Szülők, Felelős Tanárok!

Mindannyiunkat érint és foglalkoztat a pandémia utáni újranyitás kérdése, hisz a középiskolások majd fél évig, míg az általános iskolások pár hétig voltak online oktatásban, de közben a COVID igen sokak életét átírta. Számtalan fizikai és mentális folyamat zajlik, amit sem felnőttként, sem gyermekként nem hagyhatunk figyelmen kívül. Sokan elvesztették az állásukat, hozzátartozóikat, de veszteségként éli meg a gyermekek többsége is, hogy nem találkozhat nap, mint nap a társaival, nem járhat edzésre, nem tanulhat a megszokott módon, arról nem is beszélve, ha beteg, vagy a családjában éppen küzdelmet folytat valamely családtag a koronavírussal. Ez mind komoly és nem elbagatellizálható folyamat, mely értelmében mindannyian érintettek vagyunk. Egyértelműen kimondhatjuk: Nem folytathatjuk onnan, ahol abbahagytuk!

Mindezek alapján a Felelős Szülők Iskolája csapatával közös gondolkodásra, véleménycserére és megoldásfókuszú beszélgetésre invitálunk Benneteket. A beszélgetés fókuszába az iskolák, óvodák újranyitásával – jelenleg április 19. és május 10. – kapcsolatos mechanizmusok kerültek. A beszélgetést április 15-én este megtartottuk egy zárt Zoom linken, az ott készült videófelvételt osztjuk most meg Veletek.