Ezeket kellene megfogadni minden házasság előtt

két ember egymás kezét fogja

Ezeket kellene megfogadni minden házasság előtt

Ha józanabb, realisztikusabb és gyakorlatiasabb hozzáállást szeretnél tanúsítani a házasság iránt, ezeket az alternatív fogadalmakat mindenképpen tedd – és aztán fogadd is – meg!

A felelős szülőséghez a felelős párkapcsolat is hozzátartozik. Nemrég kiderült, hogy ez a listavezető oka a válásoknak, a második helyen pedig a viták, azaz a nem megfelelő párkapcsolati kommunikáció áll. Az eltávolodás összetett jelenség, amiben egy rakás tényező közrejátszik, a vitákat pedig legtöbbször az egymás iránti túlzott elvárások szítják. Annak, hogy mindezt megelőzzük, illetve ellensúlyozni tudjuk, a legjobb módja olyan házassági fogadalmak megfogalmazása, amelyek a hagyományos szertartásokon nem feltétlenül hangzanak el, pedig sokat segítenének azoknak, akik örök hűséget készülnek fogadni egymásnak. A Dívány a Huffington Post oldalán bukkant rá arra a szórakoztató videóra, amelyből nemcsak inspirálódhatnak, de sok fontos dolgot tanulhatnak a házasulandók a sikeres és tartós kapcsolat alapelveiről.

• Elfogadom, hogy akit páromul választottam, nem tökéletes – ahogy én sem vagyok az.
  • Akármennyire megértő a párom, mindig lesznek olyan részei az elmémnek, amelyek mások számára, sőt magam számára is érthetetlenek.
  • Mindketten tudjuk, hogy őrültek vagyunk.
  • Készen állunk arra, hogy szeressünk – jobban, mint arra, hogy minket szeressenek.
  • Készen állunk az adminisztrációs feladatokra és elfogadjuk a vasalódeszka méltóságát.
  • Tudomásul vesszük, hogy a szex és a szerelem nem egészen tartoznak egymáshoz.
  • Nem vagyunk olyan kompatibilisek (, mint amennyire eleinte hisszük).

Egy párkapcsolat soha nincs kész, soha nem nyeri el végső formáját. A jó párkapcsolat egy út, amit önálló lényként, de a társunkkal közösen, egymásra figyelve járunk. A pszichológiai kutatások szerint ez a cél és ez a feladat.

A fentiek magyar nyelvű leírása a Dívány oldalán olvasható, az angol nyelvű videó pedig alább nézhető meg az előbbi felsorolás kifejtésével.