Hogyan lesz egy férfiból jó apa?

Nem kell tökéletesnek lenni, de mivel az apák is komoly hatással vannak a gyerekek fejlődésére, nem árt néhány szemponttal tisztában lenni. Hogyan lesz valakiből jó apa?

Az utóbbi időben nagyon megváltozott az apák szerepe: már nemcsak kenyérkeresőként tekintünk rájuk, hanem egyenrangú szülői félként részt vesznek a gyerekekkel és a háztartással kapcsolatos teendőkben. Ebben az új helyzetben nem is olyan könnyű jó apának lenni, ebben segítünk néhány tanáccsal. Milyen is egy jó apa? Erre válaszol az nlc.hu cikke.

A jó apa kimutatja az érzelmeit

A férfiak jó részének gondot okoz, hogy felvállalja és kimutassa az érzéseit, pedig a gyerekek nem vágynak másra, csak szeretetre. Öleld és puszild meg gyakran a gyerekeidet, kapd az öledbe és simogasd meg őket, hogy tudják, mennyire fontosak neked, ráadásul emiatt biztonságban érzik majd magukat. Felejtsd el, hogy a te édesapád nem ölelgetett téged!

Felelősségteljes és határozott

Attól, hogy egy apa kimutatja az érzéseit, egyáltalán nem lesz gyenge, sőt. Viszont arra is szükség van, hogy határozottan, felelősségteljesen álljon a dolgokhoz. Úgy, mint aki tudja, mit akar elérni, tisztában van a döntéseinek és a tetteinek a következményeivel. Megbízható, tartja a szavát; amit megígér, az úgy is lesz: az alap, hogy időben elhozza a gyereket az óvodából, de ha például hónapokkal későbbre beígér valamit a gyereknek, akkor sem a levegőbe beszél. Elkötelezett a családjával szemben, a gyerekei szemében pedig biztos pont ebben a bonyolult világban.

Támogatja és tiszteli a gyermekei anyját

A kislányok és a kisfiúk életében is az első férfimodell az édesapa. A jó apaminta az egyik alapja a gyerekek egészséges lelki fejlődésének. Ebben az is benne van, hogy az apa hogyan viselkedik a gyerekek édesanyjával: a lányok későbbi párválasztását komolyan meghatározza, milyen viszonyokat láttak otthon, a fiúknál pedig az apa jelenti az azonosulási mintát. Ezért fontos, hogy a férfi segítse, támogassa és tisztelje a gyerekek anyját, amit akkor sem kellene elfelejteni, ha a szülők elváltak.

A felsorolás folytatódik a Nők Lapja Café oldalán, ide kattintva!