Itt a nyár: olvasásra fel!

Az idei nyár utazási tervei köddé váltak, valószínűleg sok család marad majd otthon. Éppen ezért a napló segíteni szeretne abban, hogy a gyerekek olvasmányok segítségével otthonról fedezzék fel a világot és utazás nélkül merüljenek el a kalandokban. Iványiné Nagy Kinga blogjáról idézünk. – olvasható a moderniskola.hu oldalon.

• Nyári olvasónapló

Janssen Bradshaw és Becca (Hadley Design) idén egy újabb kalendáriummal ajándékozott meg minket.

AZ IDEI NAPTÁR TEMATIKÁJA NEM VÉLETLENÜL AZ UTAZÁS. AZ IDEI ÉV UTAZÁSI TERVEI KÖDDÉ VÁLTAK, VALÓSZÍNŰLEG SOK CSALÁD MARAD MAJD OTTHON. ÉPPEN EZÉRT A NAPLÓ SEGÍTENI SZERETNE ABBAN, HOGY A GYEREKEK OLVASMÁNYOK SEGÍTSÉGÉVEL OTTHONRÓL FEDEZZÉK FEL A VILÁGOT ÉS UTAZÁS NÉLKÜL MERÜLJENEK EL A KALANDOKBAN.
olvasónapló
FANTASZTIKUS LEHETŐSÉG, HOGY A KALENDÁRIUM IDÉN IS ÁTSZERKESZTHETŐ, SAJÁT ÍZLÉS SZERINT ALAKÍTHATÓ. Nekiláttam a kép módosítgatásának. A képekhez nem nyúltam, a szövegeket viszont átírtam, átfogalmaztam, igazodva a magyar lehetőségekhez. Gyorsan elkészültem, le is mentettem az anyagot.

Az egyrészes kép kinyomtatható A3-as, A4-es méretben is, de profi nyomdában megrendelhetjük eredeti, hatalmas méretben is!

Letöltés:

1. eredeti kép – kinyomtatható A1 – A4 méretben
2. 8 részes kép útmutatóval
3. 2 részes kép útmutatóval

• Naptár nyári olvasmányokhoz

Közkívánatra elkészítettem a tavalyi évben készített Hadley Design NAPTÁR aktualizált változatát is. Szeretném jelezni, hogy a naptár ötlete, design-ja nem saját, az Everyday Reading című blogról származik, ebből a posztból. A blogger (Janssen Bradshaw) és a grafikus (Becca of Hadley Designs) egy online szerkesztőt kínált az anyag testreszabásához. Ezt kihasználva készítettem el a saját naptáramat.

A négyoldalas naptárban külön-külön oldalon vezethetők a júniusi, júliusi és augusztusi olvasási alkalmak. Minden oldal plusz olvasási kihívásokat is tartalmaz, kedves, színezhető grafikákkal.

naptár - június

naptár - július

naptár - augusztus

Kétféle méretben osztom meg az anyagot.

1.) Nagyobb naptár – összehajtva A5-ös méretű – letöltés
Ehhez egy darab A4-es papír szükséges. A nyomtatás beállításánál jelöljük be, hogy nyomtatás mindkét oldalra, nyomtatás laponként két oldal (2 oldal/lap) és lapok átfordítása a rövidebb élük mentén! Nyomtatás után hajtsuk félbe a lapot!

2.) Kisebb naptár – összehajtva A6-os méretű – letöltés
Egy darab A4-es lapra 2 db naptárt nyomtathatunk. Ez nagyon környezetbarát, spórolós megoldás.
A nyomtatásnál válasszuk a nyomtatás mindkét oldalra, nyomtatás laponként négy oldal (4 oldal/lap) lehetőséget! Nyomtatás után vágjuk ketté a lapot, majd egenként hajtsuk félbe. S íme, két pici naptárunk lesz!

REMÉLEM, HOGY SOK KIS ÉS NAGYOBB GYEREK ÉREZ MAJD OLTHATALAN VÁGYAT, HOGY SOKAT OLVASSON A NYÁRI SZÜNIDŐBEN!
Kinga blogjának elérhetősége: