Minden gyerekről, minden gyerekért – ingyenes konferencia szülőknek és szakembereknek az UNICEF szervezésében

UNICEF Gyermekjogi Konferencia

“Minden gyerekről, minden gyerekért” címmel november 16-án az Akvárium Klubban egész napos gyermekjogi konferenciát szervez az UNICEF a Gyermekek Világnapja alkalmából. Ezen a napon 17 gyerekeket és fiatalokat érintő fontos témát járunk körül 40 ismert szakember részvételével és együtt keressük a megoldásokat azokra a kihívásokra, amikkel napi szinten szembe kell nézniük.

Az eseményen való részvétel ingyenes!

Kerekasztal beszélgetésekkel, előadásokkal, interaktív workshopokkal és kiállításokkal várnak minden érdeklődőt 3 párhuzamos teremben, kiemelten az erőszakmentes gyermekkor és a gyerekek, fiatalok, szülők és pedagógusok mentális egészségére fókuszálva.

programok 10:00-től 18:00 óráig tartanak majd, hasznos és tartalmas időtöltést kínálva mindenkinek, aki szülő, szülő szeretne lenni, fiatalokkal foglalkozik, vagy csak érdeklődik a gyermekeket érintő témák iránt.

A Felelős Szülők Iskolája csapatával mi is ott leszünk, szuperszülő és szuperpedagógus kérdőívvel, tanácsadással, beszélgetésekkel, hogy itt is képviseljük a Felelős Szülők Iskolája misszióját, betöltsük a híd szerepét a gyerek érdekében együttműködő, vagy néha nem, vagy hiányosan együttműködő szereplők között, legyen ez a mentálhigiénés szakember, a sportedző, a tanár, az orvos, a szülő… mert csak összefogással tudunk eredményt elérni, akár az internetes zaklatás, a családon belüli elhanyagolás, a soft skillek fejlesztése, a tehetséggondozás és a bármilyen hátránnyal élő gyerekek felkarolása céljából.

13 éve működő társadalmi vállalkozásunk, a Felelős Szülők Iskolája számtalan cikk, videó és esemény keretében ezt a célt szolgálja és a szakértő bevonásával edukál. A pedagógusok számára két éve ingyenesen működő módszertani és szakmai Pedagógus Power elnevezésű klubunk több ezer nevelő, fejlesztő szakembert, kisgyermeknevelőt, óvodapedagógust és tanárt ölel fel, annak érdekében, hogy innovatív módszerekkel, mentális eszközökkel, közösségi programokkal megerősítse Őket szakmájukban, emberi küldetésükben. Ehhez a Klubhoz is tudnak csatlakozni az UNICEF eseményére kilátogatók, illetve ezt online is megtehetik ITT.

Amiről szó lesz:

lelki egészség – kortárs erőszak – családjog – digitalizáció – ADHD a családban – mesterséges intelligencia előnyei és veszélyei – szülőség – korai fejlesztés – gyermekgyógyászat

Az utóbbi években a szülőknek, pedagógusoknak, szakembereknek és nem utolsó sorban a gyerekeknek is számos olyan problémával kellett szembenézniük, amelyekre nem lehettek felkészülve. Az elhúzódó pandémia és hosszútávú következményei, a világban zajló fegyveres konfliktusok okozta bizonytalanság, a gazdasági körülmények változása, a hazai oktatási rendszer instabilitása mind hatással vannak a mentális egészségükre. A gyerekek különösen nehéz helyzetben vannak, egyre többen szorulnak lelki segítségre.

Nemzetközi kutatásaink alapján globálisan 7-ből 1 gyermek mentális betegségben szenved – leggyakrabban szorongás vagy depresszió miatt, ezért november 16-án a lelki egészség több szempontból is központi téma lesz.

Kimondottan a magyar gyerekek mindennapi nehézségeit is folyamatosan vizsgálják. Legfrissebb felmérésük rávilágított arra, hogy az iskolai kortárs zaklatás napi szinten jelen van a gyerekek életében, a középiskolások 65 százaléka számolt be arról, hogy tanulmányai során volt már rendszeres bántalmazás áldozata kortársaitól. A „bullying” jelenségével kiemelten foglalkoznak majd konferencián.

Szeretettel várnak minden érdeklődőt november 16-án az Akvárium Klubban!

REGISZTRÁCIÓ AZ ESEMÉNYRE

UNICEF Gyermekjogi Konferencia