Ne csak mondjuk, mutassuk is a szeretetünket!

kisfiú megöleli az anyukáját

Ne csak mondjuk, mutassuk is a szeretetünket!

„Anya, ölelj meg!” – ha ezt a mondatot halljuk csemeténk szájából, az biztosan felmelegíti a szívünket. A testi kontaktus-igényeink ösztönből jönnek, és sokszor bele sem gondolunk, hogy hiányuk milyen űrt okozna bennünk. Nézzük, miért fontos kimutatnunk gyerekeink felé a szeretetünket!

Németh Zsuzsannával, pszichológus szakértővel készült beszélgetést a szülő-gyermek közti fizikai szeretet kinyilvánításának fontosságáról a Csalad.hu foglalta össze.

– Az ember alapvetően társas lény, a szociális kapcsolatok biztosítják számára a túlélést. Alapja a kötődés, amely a legkorábbi időszaktól alakul ki a csecsemő és édesanyja, vagy elsődleges gondozója között – kezdi Németh Zsuzsanna pszichológus.

– Mára egyértelművé vált és egyre nagyobb hangsúlyt kap, hogy ezek a csecsemőkori mintázatok adják majd a felnőttkori mintákat is: szeretetünket ki kell mutatni!

Szeretetünket kimutatni – egy életre szóló program

Zsuzsa elmondása szerint az érintés rendkívül fontos részét képezi az anya és gyermeke közötti kapcsolatnak.

– A nem megfelelő kötődés, illetve annak kudarca káros hatást gyakorol a mentális egészségre, valamint a későbbi barátságok kialakításának és fenntartásának képességére. Azonban fontos tudni azt is, hogy azok a gyermekek és felnőttek, akik szeretettel találkoznak életük későbbi szakaszában, figyelemreméltó módon képesek felépülni a gyermekkori negatív tapasztalataikból.

Hogyan hat tetti-lelki egészségünkre a szeretet? Ez is kiderül a csalad.hu cikkéből!