Népszerű a pedagógiai és gyermeknevelési előadássorozat az IBS-en

baba a babaágyban

Népszerű a pedagógiai és gyermeknevelési előadássorozat az IBS-en

Érdeklődő és felelős szülők számára indított előadássorozatot a Tudatos Szülők Iskolája az IBS-en. Ranschburg tanár úr korai gyermek-szülő kapcsolatot tárgyaló teltházas előadása után, az őszi sorozatban többek között a felelősségteljes családtervezésről, a kezdő szülők megpróbáltatásairól és azok megoldásáról hallhatunk a neves pszichológusok, orvosok és tanárok tolmácsolásában.

A novemberben dr. Mohás Lívia, író-pszichológus és dr. Czeizel Endre orvosgenetikus is vendégelőadói a programsorozatnak.

dr. Mohás Lívia, József Attila  díjas írónő számtalan népszerű családregény, pszichológiai és pedagógiai ismeretterjesztő könyv szerzője a kezdő szülők megpróbáltatásait veszi górcső alá: „A nevelés nem létezik frusztráció nélkül. Minden frusztráció nyomában agresszió támad. Az a kérdés, hogy hogyan bánunk ezzel az összefüggéssel? Hogyan tanítjuk meg gyerekeinket, hogy tudjanak bánni saját frusztrációjukkal ebből következően saját agressziójukkal. – vall a dr. Mohás Lívia a november 12-i előadás témájáról. Amennyiben sikerül ezt a tudást átadni az biztonságot ad a gyermeknek és a kezdő szülőknek ez egy kiemelten fontos feladata.”

A gyermekvállalás útvesztőiről, a felelősségteljes (optimális) családtervezésről pedig dr. Czeizel Endre előadásában kaphatnak választ a leendő kispapák és kismamák, nemcsak tudományos, de hétköznapi kérdéseikre is november 21-én este 19 órakor. „Megdöbbentő tény, hogy a korábbi évszázadokban az anyák által világra hozott, átlagosan 11 gyermek a nemi-élet természetes velejárója volt. Ezzel szemben a 20. században születéskorlátozás és a nők társadalmi helyzetének megváltozása miatt a családonként gyermekszám drasztikusan csökkent (jelenleg hazánkban 1.3,) éppen ezért tudatosan kell felkészülni a gyermekek egészségesen születésének a biztosítására. Ezt a célt szolgálja a felelősségteljes optimális (minőségi) családtervezés. „ – foglalja össze dr. Czeizel a kérdéskört.

Az IBS Színpad és a Tudatos Szülők Iskolája őszi szemeszterében három-négyhetente hétvégenként rendezik meg az előadásokat. A referátumok témái a  fogantatástól egészen a kamaszkorig tartó időszakot felölelik. A gyermek testi, lelki, szellemi fejlődését szeretnénk nyomon kísérni és az adott szakértőkkel útmutatást adni a résztvevőknek. Az idei sorozat folytatásaként a közoktatás problémáira is kitérnek majd a sorozat előadói, így többek között előtérbe kerül a zenepedagógia, művészetterápia de a gyermekek egyéb kompetenciáinak fejlesztésével is foglalkoznak majd.

[fbshare]