Nevelési módszerek a gyakorlatban

fekete fehér kép gyerekekről és a pedagógusról

Nevelési módszerek a gyakorlatban

Ez a videó mindent elmond a szigorú fegyelemre, a kevés határ kijelölésére, valamint a belátásra épülő nevelési módszerek eredményéről.

A harmincas évek végén, Kurt Lewin és munkatársai különböző nevelői légkörök kialakítására, társadalomlélektani kísérleteket végeztek. Filmünkben Lewin kísérleteit óvodásokra alkalmaztuk. Egy óvónő foglalkozik hónapok óta e három csoporttal. A kísérlet kezdetén a csoportok között nem volt különbség. Azóta az egyik csoportban a dresszúrára épülő vak fegyelem, másikban a szabadosság, a harmadikban a belátásra, önfegyelemre alapozott módszerek eredményeit vizsgáltuk. Íme az eredmény (a MAFILM filme).