A Koraszülött Alapitvány javára

kisfiú játszik az anyukájával

A Koraszülött Alapitvány javára

MH Honvédkórház PIC Fejlesztő-gyógytornász szobájában forgatott interjút az RTL Klub híradó a Felelős Szülők Iskolájáról és a  Koraszülött Alapítványról.

Vendégünk Mérai Kata, aki évek óta a Koraszülött Alapítvány és a  Felelős Szülők Iskolája Jószolgálati Nagykövete, dr. Nádor Csaba, a MH Honvédkórház Koraszülött osztályának vezetője és kollégái, és a Felelős Szülők Iskolája alapítója, Tibenszky Moni Lisa.

Mérai Kata kisfia, Bálint 34. hétre született, így a koraszülött osztályon ápolták, gondozták. A két és fél kilóval született baba szépen gyarapodott, de a mozgásfejlődése elmaradt a hasonló korú társaitól, így utógondozását részben a konduktorok, részben gyógytornászok felügyelték és valósították meg. A korai fejlesztés és a méltán világhírű gyógytornász módszerek alkalmazásával ma már – 4 éves korára – fut, fára mászik.

“Elkötelezett híve vagyok a magyar koraszülöttek megmentésének és a korai fejlesztés széles körű elterjesztésének, hogy ezek a gyakran 1 kg-nál is kisebb csöppségek minden esélyt megkapjanak a boldog, teljes élethez. ” – vallja Nádor doktor. Az újszülött-gyógyász, gyermekgyógyász által vezette team szakmai és emberi segítségével babák és családok százai tudnak ép, egészséges életet élni, melyben nagy szerepet játszik a korai fejlesztés és az utógondozás is. Ennek egyik fontos területe a mozgásfejlesztés, amit a Koraszülött Fejlesztőszobában valósítanak meg. A Fejlesztő-gyógytornász szoba felszerelése, kellékei és berendezése a Felelős Szülők Iskolája anyagi támogatásával folyamatosan bővül.

A március 31-i Mini Suli Buli tombolájának teljes bevételét ismételten az Alapítvány támogatására fordítjuk.

Szeretettel várunk Mindenkit – kikapcsolódás, játszva tanulás szakemberekkel és híres sztármamákkal – gyerkőcöknek, szülőknek egyaránt!

Az interjú itt megtekinthető.

Aki teheti, támogassa a Koraszülött Alapitvanyt, akár az 1% felajánlásával is. Köszönjük!