A mi Kinizsink – rajzpályázat 6-12 éves gyerekeknek

A mi Kinizsink – rajzpályázat 6-12 éves gyerekeknek

 Nyerj osztálykirándulást a nagyvázsonyi Kinizsi várba!

 Szerethető kalandozások a múltba!

kinizsi_illusztrA legerősebb magyar várvédő, Kinizsi Pál legendájának állít emléket a nagyvázsonyi Kinizsi Vár által meghirdetett szabad technikás pályázat, melyre digitalizált formában várják az alkotásokat. A tetszőleges technikával készülő pályamunkákat három alcímmel készíthetik el a gyerekek: Malomkő, Vitézek, Élet a várban.

A legügyesebb, legkreatívabb alkotók vártúrával egybekötött kirándulást nyerhetnek a nagyvázsonyi Kinizsi várba, ahol a kovácsműhelybe, a néprajzi múzeumba és a viaszpecsét készítőhelyre is ellátogatnak. Különdíjat a Móra kiadó és a Tropicarium ajánlott fel a pályázóknak.

„Évről évre több ezer gyerek érkezik Nagyvázsonyban osztálykirándulás és tanulmányi kirándulás keretében az ország összes pontjáról, hogy itt, együtt idézzük fel a reneszánsz kort. Itt láthatják Mátyás király Fekete seregének legendás hadvezérének várát, felmehetnek a toronyba, bepillantást nyerhetnek a várbörtönbe, megtekinthetik a lovagi játékokat, de akár még ágyúval is lőhetnek. A pályázat egy fajta ráhangolódás, elmélyülés lehet számukra a magyar történelemben.”

A napokban megnyílt történelmi kiállításunkat is megtekinthetik Történelmünk nagyjai címmel, mely 31 neves történelmi alakot mintáz meg és mutat be Nimródtól Mátyás királyon és a ’48-’49es hősökön át egészen Puskás Öcsiig. A pályázat egy fajta ráhangolódás, elmélyülés lehet számukra a magyar történelemben.

A pályázat partnere a Móra Kiadó, aki több történelmi és irodalmi könyvvel jutalmazza majd az alkotásokat. Kovács Zsanett a Móra Kiadó olvasásra nevelés programjának vezetője elmondta: „Örömmel álltunk a kezdeményezés mellé nem csak a gyönyörű Balaton felvidéki vár turisztikai vonzereje miatt, hanem főként azért az üzenetért, amit azonos módon képviselünk; Fontos, hogy a gyermekeink megismerkedjenek a történelemmel, átéljék akár csak egy-egy várlátogatás, monda formájában is a reneszánsz kor értékeit, élményeit. Itt a várban életre kel a múlt, ennek megtapasztalása mindenkit épít. A nyertesek többek között Nógrádi Gábor A mi Kinizsink című ifjúsági regénnyel továbbá lovagos és vitézes könyvekkel is gazdagodni fognak.

A külön díjasokat családi ajándékként pedig a budapesti cápás állatkert, a Tropicarium látja majd vendégül a nyári szünetben.

A pályázatok beküldési határideje: 2015. április 15.

Egyéni és a csoportos pályamunkákat is várnak.

cím: kinizsivara@gmail.com (max 2 MB méretben)

információk: www.kinizsivar.hu

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.