A romantika nyara a Margitszigeten és a Városmajorban

A romantika nyara a Margitszigeten és a Városmajorban

Írta: Tibenszky Moni Lisa

Sztárparádé a Budapesti Nyári Fesztiválon!

index2A Margitsziget fővárosunk egyik legnépszerűbb pontja, ahol egy könnyed séta alkalmával a platánok és a Duna part illata rögvest felszabadítja lelkünket, testünket. Mindannyian másért járunk a SZIGET-re, így csupa nagybetűvel. Van, aki futni, van, aki gyerkőcökkel futóbiciklizni, vagy épp családi hétvégi programként piknikezni a barátokkal. Az ősfák árnyékában sok minden történt már, történelem és romantika. Talán épp ez adta az ihletet a Budapesti Nyári Fesztivál mottójához: A romantika nyara. Nyár estéken sokan tartanak a Margitszigeti Szabadtéri Színpad felé, ki sétálgatva, ki hajón, hogy átadják magukat a zene és a színpad együttes varázsának. Az idei év mottója – a romantika nyara. A Margitszigeti Szabadtéri Színpadon Verdi –opera bemutatók, filmzenekoncertek, Virtuózok és jazz világsztárok, mint Stacey Kent vagy épp Stanley Jordan is színre lép. Ötcsillagos sztárok Rost Andrea, Miklósa Erika,Kocsis Zoltán, Madaras Gergely, Héja Domonkos is színre lep majd. A Jazzy Towerben Hot Jazz Band, Sena Live Band kápráztatja el a nagyérdeműt. A Városmajorban Színházi Szemle, családi matiné sorozat és irodalmi est is terítékre kerül.

logo2017A Városmajori Szabadtéri Színpad meghitt, családias miliője kiváló helyszínt teremt a Színházi Szemlének, ahol júniusban hat város hat különböző darabja mérkőzik meg a néző és a zsűri kegyeiért. A szezon két legígéretesebb bemutatója a Városmajorban minden bizonnyal a Bereményi Géza által írt Shakespeare királynője című előadás Udvaros Dorottya főszereplésével, másfelől pedig Nyáry Krisztián így szerettek ők című sikerkönyvéből készült színpadi ősbemutató a Kaláka megzenésített verseivel.

A családi matiné sorozatban minden vasárnap délelőtt gyermekeink kedvenc mesehősei kelnek életre, találkozhatunk itt Ruminivel, Pinokkióval vagy épp megnézhetjük, a Terülj, terülj, asztalkám című előadást. A nézőtér még igen meleg nyári napokon is kellemes hőmérsékletű, a gyerekek számára is élvezhető helyszín, ahol testközelből élhetik meg és lehetnek részesei azoknak a meséknek, amelyek a kedvenceikké válnak.

Szeretném kiemelni a családi és ifjúsági előadások közül a Budaörsi Latinovits Színház – Múzsák Társulat kivitelezésében a Legyetek jók, ha tudtok című musicalt, melynek nem csak szép fülbemászó dallama, hanem erkölcsi tanítása is igen hiteles napjainkban. A darab attól még szerethetőbb, hogy egy tucat gyerek játszik benne, aki Fülöp atya oldalán a jóért és a szépért küzdenek.

Összefoglalva az ország leghosszabb összművészeti fesztiválja – mely két helyszínen a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon és a Városmajori Szabadtéri Színpadon is zajlik párhuzamosan –  2016-ban is tizenkét héten keresztül kínál szuperprodukciókat – színházi előadásokat, gyerekdarabokat, komoly és könnyűzenei koncertet egyaránt. Érdemes a család összes tagja számára választani, élmény lesz!

www.szabadter.hu

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.