A szülőtípusok hatása ránk, gyermekünkre és kapcsolatainkra

A szülőtípusok hatása ránk, gyermekünkre és kapcsolatainkra

L. Stipkovits Erika: Szeretettel sebezve – Szülőkről felnőtt gyerekeknek

szeretettelsebezveItt a szülővé válás tankönyve! L. Stipkovits Erika izgalmas példákon, terápiás eseteken át, precízen és érthetően mutatja be a szülőtípusokat és azok hatását ránk, gyermekeinkre, kapcsolatainkra vagy éppen egészségünkre. De – ahogyan már tőle megszokhattuk – nem áll meg a bemutatásnál: önismereti teszteket és praktikus tanácsokat is ad, hogy közelebb juthassunk az optimális, bátorító szülőtípushoz.

Miért követem el ugyanazokat a hibákat, amelyeket a szüleim is elkövettek? Miért sikertelenek a kapcsolataim? Hogyan válhatok jobb szülővé, elfogadóbb gyermekké, megértőbb partnerré? Mi jellemzi a borostyán, a szülősítő, az idomár, a jó fej, a mártír, az üveghegy, a szuperszülő, az agresszor, a bátorító szülői viselkedést?

A könyvből megismerhetjük a gyakran keveredő típusok hatásait a gyermekekre, a felnőttkori életünkre, kapcsolatainkra, és segít abban, hogy felismerjük szüleink nevelési stílusát – és szülőként sajátunkat is. Tesztjei és gyakorlatai – melyeket szüleinkkel, testvéreinkkel, párunkkal is végezhetünk – fejlesztik önismeretünket, így életünk teljesebbé, szülői viselkedésünk, családi- és párkapcsolatunk is harmonikusabbá válhat. Mert tőlünk is függ, hogy amikor átadjuk ismeretlen örökségünket, a szüleinktől, őseinktől kapott viselkedési mintáink, értékeink, hiányaink, történeteink, titkaink, örömeink és vágyaink sokaságát gyermekeinknek, az Pandora szelencéje vagy kincsesládika lesz-e számukra – írja a szerző.

December 3-án kérdezni is tudnak a szerzőtől a szülőtípusokról, gyereknevelésről – és új könyvéről. L. Stipkovits Erika előadása a Budapest Music Centerben, 18:00-tól lesz. Az eseményre jegyek itt kaphatók.

„Ráfonódsz a gyerekedre, mint a borostyán, szinte fojtogatod túlzott féltéseddel? Vagy szülői szerepbe helyezed, mert hiányzik valami az életedből? Netán „idomár” vagy és a gyerekedet képmutatásra, szorongásra kényszeríted, hogy meg tudjon felelni neked? Esetleg arra vagy büszke, hogy te vagy a legjobb barátja, az igazán jó fej? Vigyázz, nézz magadba (és a gyerekedbe), mert ezek a merev szerepek sokat rontanak a lehetőségeken, az ő életében is. Erre tanít ez a könyv és arra, hogy mit tehetsz, ha a helyzetet felismered. Mert nemcsak a látszólag jóban bújhat meg a rossz, a rosszban is ott lappanghat a jó lehetőségek sokasága. Jelenetekből, élethelyzetekből, vallomásokból és a legfrissebb kutatásokból ismerhetjük meg ezeket, ismerhetünk magunkra és szüleinkre.”

Vekerdy Tamás

L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, hipnoterapeuta. Több évtizedes tapasztalattal rendelkezik pszichés és személyiségzavarok, családi, párkapcsolati és életvezetési problémák feltárásában és kezelésében. Számos helyen tanít, rendszeresen publikál és előadásokat tart. Az Integratív Pszichoterápiás Egyesület, a Magyar Hipnózis Egyesület, a Magyar Orvosi Kamara és a Magyar Pszichológiai Társaság tagja. A HVG Könyveknél eddig megjelent kötetei: Közelebb egymáshoz (2013.), Harmóniában egymással (2014.)

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.