Az apaságról filmben, prózában és zenében a Pannon Filharmonikusokkal

apasag-felelos-szulok-iskolajaA Pannon Filharmonikusok képzeletbeli utazásra invitálja Önt az apák világába! Az anyák napját követő, májusi szombat délutánon az apákra fordítjuk figyelmünket, és több művészeti ágat segítségül hívva járjuk körbe a családfő szerepét. A filmvetítéssel kezdődő programban a Kramer kontra kramer című Oscar-díjas alkotás felidézi az apaság szépségeit és nehézségeit, majd Schweier Rita apákkal és ifjakkal folytatott mélyreható és szórakoztató pódiumbeszélgetésén bepillantást nyerünk pécsi képzőművész-, orvos- és közgazdászcsaládok történetébe. A Pannon Filharmonikusok muzsikusainak kamarajátékával kísért könnyed beszélgetést egy pohár frissítő és egy csokoládés finomság teszi teljessé.

Az esti hangverseny első részében Vámos Miklós fanyar humorú előadásában ükapáink és dédapáink harcos és történelmet író sorsát idézi elénk, majd az est megkoronázásként a maga is kilenc gyermeket nevelő Gerendás Péter közreműködésével mutatjuk be a családregény ihlette dalcsokor szimfonikus átiratát. A Fekete-Kovács Kornél közreműködésével és hangszerelésében első alkalommal elhangzó dalok szövegeit olyan alkotók jegyzik, mint Faludy György, Fodor Ákos, Bródy János, Bereményi Géza vagy Karafiáth Orsolya.

Koncert a Pannon Filharmonikusokkal a Felelős Szülők Iskolája ajánlásával.

május 7., Kodály Központ

Részletes program:

14:00 – Filmvetítés: Kramer kontra kramer
16:00 – “Nem esik messze…” – portrébeszélgetés pécsi apákkal és gyermekeikkel Schweier Rita moderálásával
18:00 – Hangversenyprogram: Vámos Miklós előadása, majd Gerendás Péter és a Pannon Filharmonikusok közös koncertje
(közreműködik, hangszerelés: Fekete-Kovács Kornél)

A hangversenyprogram szünetében Vámos Miklós dedikál.

Ajánló videó Vámos Miklóssal ITT

A portrébeszélgetés résztvevői:
Pinczehelyi Sándor és Pincehelyi András képzőművészek
Prof. dr. Szabó István szülész-nőgyógyász és Prof. ifj. dr. Szabó István ortopéd sebész, egyetemi magántanár
Dr. Zeller Gyula közgazdász és Dr. Zeller Judit jogász

Jegyárak:
Portrébeszélgetés: 990 Ft, mely ár egy kávét/üdítőt és egy süteményt is magában foglal
Jegyvásárlásért kattintson ide!

Hangversenyprogram: 3000 Ft, 2000 Ft
Jegyvásárlásért kattintson ide!

Szeretettel várunk minden apát, anyát, lányt és fiút!

forrás: www.pfz.hu