Csinnadratta másképp – XX. Regionális Katonazenekari Fesztivál

Csinnadratta másképp – XX. Regionális Katonazenekari Fesztivál

IMG_0630Melyik gyermek ne csodálkozna rá a szép egyenruhában menetelő katonai csapatra, hát még, ha csillogó-villogó hangszerekkel ütemes , dallamos indulót fújnak?

Felnőttek és gyermekek körében is töretlen népszerűségnek örvendenek a katonazenekari koncertek. Kiváló alkalom ennek megtekintésére a PARTI-TÚRA Szolnoki Szimfonikus Nyár keretében augusztus 28-án megrendezésre kerülő grandiózus XX. Regionális Katonazenekari Fesztivál. A 18.30 órai kezdés lehetővé teszi a legkisebbek részvételét is a koncerten. A közönség az eseményen láthatja a Magyar Nemzeti Táncegyüttes (volt Honvéd Táncszínház) produkcióját is, illetve végignézhetik a hagyományos gyep-show-kat a fesztiválon bemutatkozó helyőrségi zenekarok előadásában. Az est második részében lép színpadra a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, és közös koncertet ad a fesztiválon résztvevő katonazenekarokkal.


Ez alkalommal – a hagyományokhoz híven – ismét több karmesterrel is találkozhatnak a nézők. Az est folyamán többek között népszerű és közismert dallamokat hallhatunk, elhangzik majd Sosztakovics “Jazz szvitjéből” a népszerű keringő, azaz az „Anna Karenina” híres báljelenetéből ismert csodás muzsika, Kodály „Háryjából” a Toborzó, vagy Brahms “II. Magyar tánca” és még számos szívet-lelket gyönyörködtető népszerű muzsika. A koncertet Kálmán Imre „Ördöglovasából” a Palotás zárja. Az est karmesterei: Csizmadia Zsolt ezredes MH főkarmester, Válóczi Gyula őrnagy MH Szolnok karmester, Kovács István őrnagy MH Hódmezővásárhely karmester, Major András százados MH Kaposvár karmester és Izaki Maszahiro Szolnok város fő-zeneigazgatója.

A koncert ingyenes.

Időpont: augusztus 28, péntek 18.30

Helyszín: Szolnok, Tiszai hajósok tere

www.szolnokiszimfonikusok.hu

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.