Házimunka gyerekkel

forrás: napocska.hu

Rendrakás, takarítás, mosogatás, elpakolás, felmosás és még sorolhatnám. Hogyan vonjuk be a gyerekeket, lehet-e játszva tanítani őket a takarítás fortélyaira? Ötletek és praktikák a konyhától a fürdőszobáig.

hazimunka5Céllal rendet rakni

Nálunk a rendrakás csak akkor működik, ha valamilyen motivációt csatolok mellé: – Gyere rakjuk rendbe az asztalodat, mert közben kihegyezem a ceruzáidat, s betöltjük a tolltartót! Vagy gyere, nézzük meg a pólóidat, hogy melyiket nőtted ki, s akkor azokat elrakjuk, s esetleg veszünk újakat!

A csel, az odacsalogatás bármi lehet – de érdemes előre kitalálni, s a veszekedésnek máris elejét vettük – s higgyétek el, még segíteni is fognak!

Harisnyás Pippi felmosó trükkjei

Emlékeztek hogyan mosott fel Harisnyás Pippi? Felvett a lábára egy vagy két zoknit és azzal súrolta fel a konyhát, fürdőszobát. A módszer nagyon vicces – s nincs is másra szükségünk, mint egy pár zoknira – akár ki is nevezhetjük ezeket felmosós zokniknak, s máris indulhat a takarítás. Amellett, hogy valóban tiszta lesz minden, a gyerekek még játszanak is!

hazimunka4

folytatás:  itt