Értsünk szót: hogy meghalld, ami nem hangzott el!

fiatal pár az erdőben

Értsünk szót: hogy meghalld, ami nem hangzott el!

A kommunikáció több a kimondott szavaknál

Melyik szülő ne bizonytalanodna el gyermeke hisztijét, értelmetlen dacát, vagy épp furcsa visszahúzódó magatartását látván? Keressük az okot, a megoldást, de ehhez néha jó, ha a kezünkbe akad egy okos könyv, beszélgetünk egy szakértővel, vagy akár egy szülői közösség, akik segítenek a probléma megvilágításában,  a megoldás keresésben. 

Hazánkban is hatalmas sikert aratott és gyerekes családokban sokat forgatott könyv , Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy hogy elmesélje! , alapján kidolgozott szülői kommunikációs tanfolyam segít abban, hogyha szeretnél könnyebben szót érteni gyermekeddel. 

Hogyan fejezhetjük ki úgy a dühünket, hogy senki ne szenvedje meg?Szeretnéd megérteni gyermeked érzelmi motivációit? Szeretnél felkészülni gyermeked kamaszkorára? Hogyan érthetsz szót vele, ha már kamasz? Hogyan tudsz segíteni gyermekednek érzései feldolgozásában? Hogyan nevelhetünk érző és felelősségteljes embereket?

Bemutatkozunk

Skita Erika és Turáni Szabolcs vagyunk, két kisgyermek szülei. A 2010 óta tartunk Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje!  – szülői kommunikációs tréningeket, mint a módszer hazai képviselői. Az tetszett meg különösen ebben a módszerben, hogy a gyakorlati példákra építve tanít, nem hangzatos elméletet ad, hanem konkrét példákkal segít, mégis a szülő kezében hagyja az irányítást. Fontosnak tartjuk, hogy az esetleges problémák, nehézségek megoldása nem külső forrásból érkezik, hanem azt maguk a szülők találják meg, hiszen a szülő ismeri legjobban saját gyermekét és családját. Sok pozitív példával, tapasztalattal találkoztunk az elmúlt időszakban, amelyek csak még inkább megerősítettek abban, milyen jó és működőképes ez a módszer!

Értsünk szót!

A tréning során egyedi esettanulmányokat, konkrét szituációkat is feldolgozunk, és szerepjátékot is alkalmazunk. Lehetőséget kapunk arra, hogy megértsük családunk tagjainak viselkedését, és konkrét gyakorlati útmutatást, kommunikációs technikát tanuljunk a stresszmentes, boldog gyermek neveléshez (is).

Minden szülő-gyerek kapcsolat különleges és egyedi, így a cél az, hogy megtaláljuk azt, ami az adott szülő és családja számára a legmegfelelőbb, amelyet mindannyian el tudnak fogadni. Nincs séma, amelynek mindenkinél működnie kell.

Mit tudunk nyújtani mindehhez? Egy olyan eszköztárat, amely bármikor ´bevethető´, és még a legkritikusabb, legfeszültebb pillanatokban is meg tudja változtatni a beszélgetés vagy vita addigi menetét. Ez az eszköztár olyan, mint egy pakli kártya, amelyet kiterítve kiválasztható, melyik lesz az ´adu´. Könnyen lehet, hogy a szomszédnál, a barátoknál, a testvérnél az adott eszköz nem hozna sikert, Nálad mégis működik. Nem csodaszer, elsajátítása időt, energiát és kitartást igényel, és az eredmény csak ezeken múlik.

 

Várunk szeretettel a tréningeken!

 

XX. Budapest, Nagysándor József u. 136.

Első foglalkozás: 2012. április 18. 16:30-19:00

 

További információ, jelentkezés: www.ertsunkszot.hu, info@ertsunkszot.hu, 20/9573356

 

 

 

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.