Gyermekprogramok a Kinizsi Napokon – solymászat, Gryllus koncert és vitézi játékok

Gyermekprogramok a Kinizsi Napokon – solymászat, Gryllus koncert és vitézi játékok

július 29-31, Nagyvázsony, Kinizsi vár

P1220808Három nap időutazás Mátyás korába, mely a legkisebbeknek is emlék. A Balaton-felvidék “legerősebb” vára, a Kinizsi vár igazi reneszánsz udvarrá válik július utolsó hétvégéjén. Korhű zene, ruhák, fegyverbemutatók és természetesen pónilovaglás. Az igazság kútja ontja magából a népmeséket, mely a bölcs királyokról, a szegény, de jószívű legényekről és a nemes lelkű királylányokról szól. Mesék, melyben a gyerekek nemcsak nézők,hanem szereplőt. A népszerű Színpad Szó És Kép és a Rudi bohóc közkedvelt előadásai szórakoztatják a nagyérdeműt. Pénteken és szombaton  13 órakor Gryllus koncert várja a kicsiket és nagyokat, hogy együtt énekeljék meg biciklis nótákat, melyek itt születtek, a dimbes – dombos Balaton-felvidéken.

Aki pedig már volt “csillagszemű juhász” vagy épp erős Kinizsi Pál, annak egész nap ott áll a szalmajátszópark, a fából készül ügyességi játékok arzenálja:kardozás, íjászat, kovácsolás, lópatkolás, papírmerítés…csak bírják szusszal. Mindhárom nap lesz korabeli várjáték, íjászat, papírmerítés, érmeverés és természetesen a múzeumok és a történelmi kiránduló helyek is nyitva állnak a látogatók előtt.

Az egy hét múlva megrendezésre kerülő igen népszerű Kinizsi Napok, házigazdája Süsü – a gyerekek kedvence, és Szőke kapitány – a felnőttek nagy kedvence, aki eredeti ősi receptek alapján készíti majd a finomságokat szabad tűzön. Solymász bemutató, fegyver és ruházat bemutató és sok történelmi érdekesség várja a családokat. július 29-31-én Nagyvázsonyban, a Kinizsi várban.

Részletes program itt

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.