Jubilál a Kutatók Éjszakája!

Jubilál a Kutatók Éjszakája!

Ingyenes tudományos, ismeretterjesztő programok országszerte!

kutatokejszakaja kutatokejÖrömmel jelentjük be, hogy idén is megtartjuk a Kutatók Éjszakáját! Szeptember 25-én délutántól közel kétezer interaktív tudományos, felfedező program és előadás várja az érdeklődőket. A Planetáriumban a „Sétáló naprendszer”-ről szóló előadással, az Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban tudományos társasjátékokkal, történelmi szabaduló szobával, míg az Aquincumi Múzeumban a restaurálással és a 3D lézerszkennerrel ismerkedhetnek akár már a kisiskolások is. A programok általában kora délutántól késő estig tartanak.

 Fontos évfordulóhoz érkezett Európa legnagyobb tudománykommunikációs rendezvénysorozata – az idei már a 10. évfordulója annak, hogy a tudomány sokszor titokzatosnak vagy a hétköznapoktól távolinak tűnő világa megmutatja a szórakoztató oldalát.

Bemutatkoznak a kutatók, és megismerhetjük azt a folyamatot, ahogy „az élet, a világmindenség meg minden” titkait megfejtik. Bepillanthatnak a látogatók különleges, máskor nem látogatható helyszínekre, megismerhetnek érdekes embereket, akik közelebb hozzák az érdeklődőkhöz a tudomány érdekességeit, aktualitásait. A rendezvény célja, hogy a fiatalok is kedvet kapjanak ahhoz, hogy tudományos életpályát válasszanak, és reálisabbá tegye a kutatókról kialakult, sokszor sztereotípiákon alapuló, véleményt.
Az Európai Unió Horizont 2020 keretprogramja által támogatott rendezvénysorozatot hazánkban csaknem 70 kutatóintézet, felsőoktatási intézmény, és több száz kutató aktív részvételével szervezzük meg.

A látogatók számára minden program ingyenes. Várjuk Önt is a programokon!

Részletes információ, programbontás: itt

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.