Memóriatréning nyáron is – avagy játékkal tartsd karban az eszed!

Memóriatréning nyáron is – avagy játékkal tartsd karban az eszed!

Írta: Barkóczi Edit

Classic SakkA Piatnik Classic sorozata olyan klasszikus játékok új, szépen kidolgozott kiadását öleli fel, melyek évtizedek óta generációról – generációra öröklődnek. A Dáma, Malom, Lóverseny…  játékok szabályait szinte mindenki ismeri, ahogy például a Sakkjáték szabályait is, de csak kevesen tudnak jól sakkozni!

Pedig a sakkozás nem csak játék, hanem sport és nevelési eszköz is!

Hollandia volt az első olyan ország, ahol az általános iskolai tantervbe bevették a sakkoktatást, később Izlandon és Svédországban is követték ezt a példát. Ennek oka, hogy széles körben felméréseket végeztek sakkjátékot rendszeresen tanuló és nem tanuló gyerekek közt. Megállapították, hogy a sakkozás fejleszti a gyerekek problémamegoldó képességét és logikus gondolkodását, a kombinatív készséget és az összefüggések felismerésének képességét, ami a divergens (több irányból történő megoldás keresés egy adott problémára) gondolkodás alapja.

Azt viszont kevesen tudják, hogy a sakkozás jó hatással van a gyerekek intellektuális fejlődésére, sőt személyiségformáló hatása is van! A sakkot rendszeresen tanuló – és játszó gyerekek, fiatalok jobban vállalták tetteik következményeit, gyorsabban mérlegeltek és oldottak meg felvetett problémákat. Erős versenyszelleműek voltak, mégis nagy tiszteletet mutattak versenytársaik iránt. Hiszen a számtalan gyakorló sakkparti lejátszása közben megtanulták azt, hogy ellenfelüket nem szabad lenézni.  A sakkjáték kitartásra nevel, megtanítja a játékosoknak, hogy kritikus helyzeteket is meg lehet oldani és nem szabad a harcot az első sikertelenségnél feladni. A sakkjáték tanulásra nevel, mert csak gyakorlással, tanulással válhat valakiből jó sakkjátékos!

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.