„Mi volt ma az ebéd? Mi történt a suliban?” kérdések helyett 20 tipp amire választ is kaphatunk..

„Mi volt ma az ebéd? Mi történt a suliban?” kérdések helyett 20 tipp amire választ is kaphatunk..

evogyerekÍrta:  Tibenszky Moni Lisa

Ismerős a nap, mint nap kántált kérdés. Sablon. Idegesítően flegma válaszokkal. A félvállról odavetett „semmi” és „már nem emlékszem” szavakkal ne elégedjünk meg. Az természetes, hogy egy kisiskolás és óvodás számára jelentéktelen, hogy finomfőzeléket vagy fasírtot kellett enni, vagy épp, hogy milyen tanóra volt, hacsak…Hacsak nem hárít, nem érte sérelem, kellemetlenség, vagy épp csak tesztel minket, hogy mennyire komolyan figyelünk oda rá, mennyire fontosak számunkra válaszai.

Menjünk mélyebbre!

Kérdezzük a barátairól, kérdezzük a játékokról, a legérdekesebb élményéről, miközben kérdéseinkbe beleszőjük a barátait, az Ő kedvenc tevékenységét , de sokszor az is megoldja  a nyelvét, ha a saját napunkról osztunk meg vele részleteket. Persze ennek feltétele, hogy ismerjük a gyermekünk napi programját, szokásait, kövessük az eseményeket napról-napra, ami közvetlen, szeretetteljes bizalmi légkör alapja is egyben.

Tippek:

 1. Kedvedre való volt ma az ebéd?
 2. Kértél repetát?
 3. Volt valami finom desszert?
 4.  A társaid is megették? Van, aki nagyon rossz evő?
 5.  Voltatok az udvaron, mit csináltatok?
 6.  Fociztál/babáztál/ugrálóköteleztél a barátaiddal?
 7. Ki volt ma a legkedvesebb veled?
 8.  Láttál ma valami izgalmas játékot, tárgyat a társaidnál?
 9.  Csináltatok ma valami vicceset?
 10. Morgott valamiért a tanár/óvó néni? Szerinted igaza volt?
 11. Melyik feladat volt a legjobb a tornaórán?
 12. Milyen tízórait hoztak a többiek?
 13. Hányasra értékelnéd a mai napod 1 – 10 pontok között?
 14. Van valamilyen titkos hely, bunker a kertben?
 15. Ki a legutálatosabb a suliban?
 16. Megismerkedtél ma új baráttal?
 17. Ha te lennél tanár vagy óvónéni mit csinálnál a gyerekekkel, hogy jól érezzék magukat?
 18. Mi volt a legjobb a mai napodban?
 1. Van olyan osztálytársad, aki szimpatikus, de még nem barátkoztál össze vele? Miért nem?
 2. Mi újat tanultál ma?
 3. Ha te lennél tanár vagy ovónéni mit csinálnál a gyerekekkel, hogy jól érezzék magukat?
 4. Mi volt a legjobb a mai napodban?….

kép: egeszsegtukor.hu

Felelős Szülők Iskolája
 • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.