Rév Fülöp a Magyar Színházban

Rév Fülöp a Magyar Színházban

Nagy sikerű premier volt a Magyar Színházban

DSC_0012pc_resize_JuhaszMelinda_DokaAttilaRév Fülöp egy szelíd, barátságos fiúcska, aki Balatóniában éldegél, kedvence a tördemic, legkedvesebb elfoglaltsága a heverészés a szántódpusztán. Ám mikor a király megbetegszik, Akarattya hercegkisasszony parancsára Fülöp akaratlanul is az események középpontjában találja magát, hamarosan az ő kisfiúi hősiességén múlik, hogy megmenekül-e a király és vele az egész birodalom. Jeney Zoltán a Magyar Színház felkérésére készített új színpadi változatot saját lovagregény-folyamából.

Jeney Zoltán

RÉV FÜLÖP

 

Bemutató: 2014. október 11.

Szereplők:
Rév Fülöp          ÁGOSTON PÉTER
Ádánd                         LOVAS ROZI
Bakonyi banya            AUKSZ ÉVA

Gyenes / Diás     SZATMÁRI ATTILA
Vörös lovag                TÓTH SÁNDOR
Monosz              JEGERCSIK CSABA
Szólád                PAVLETITS BÉLA

Nezde                  TAKÁCS GÉZA
Akarattya           LOSONCZI KATA
Csobánc             SZŰCS SÁNDOR
Főjövendőmondó       RANCSÓ DEZSŐ
Vázsony              SIMON ANDRÁS
és a Pesti Magyar Színiakadémia növendékei

 

Felvételről közreműködik:

Budai Edit – oboa
Deák Fruzsina – koboz
Gazda Bence – hegedű
Göttinger Pál – ének, gitár, furulya, ütőhangszerek
Molnár Zoltán – ének, ütőgardon
Peresztegi Attila – tuba
Schmidt Ferenc – ének, gitár, tekerőlant, doromb
Stampay-Komesz András – ének, ütőhangszerek
Tóth Péter – trombita

 

Díszlet: BADACSONYI BRIGITTA

Jelmez: KOVÁCS YVETTE ALIDA

Zene: SCHIMDT FERENC

Dramaturg: PERCZEL ENIKŐ

Mozgás: ELEK ÁNYOS

Rendezőasszisztens: HŰBÉR TÜNDE, SZINAI ESZTER

Rendező: GÖTTINGER PÁL

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.