Ritmus az életem

kislány az anyukájával

Ritmus az életem

Mini interjú Fésűs Nelly, színésznővel, musical-énekesnővel

Fésűs Nelly ünnepelt és népszerű színpadi csillag, aki nemcsak a dalokban , de életben is keresi és követi a ritmust. Nelly az elmúlt évben külön költözött 9 éves Csenge lányával párjától. „A megváltozott élethelyzetünk ugyan nem rontott lányommal való a kapcsolatunkon, de ez csak belsőséges és folyamatos beszélgetéseinknek tudható be. Csenge határozott személyiség, kisajátítana, ha tehetné, de amikor megérti – én  pedig hangsúlyozom – hogy az én életemben mindig Ő lesz az első, akkor elülnek a viharok. – mondta el Nelly a Felelős Szülők Iskolája egyik eseményén.

Milyen a sztármamák és csemetéik napirendje? Milyen nálatok egy hosszú hétvége?

Olyan nálunk nincs. Hétvégén szinte mindig fellépéseim vannak, hétköznap viszont sokat vagyunk együtt Csengével. Tartalmas és intenzív programokat szervezünk együtt, életünkben fontos a rendszeresség, a ritmus – nemcsak a zenében, hanem a heti beosztásban is. Amikor szabadprogram van, akkor a természetet járjuk a kutyáinkkal, a jó levegőn tartózkodunk, sokat sportolunk. Nekünk kikapcsolódás a beszélgetés is, bármi, amiben jól érezzük magunkat, kötöttségek nélkül.

Mi a véleményed a képességfejlesztéséről, a tehetséggondozásról?

Lányom láthatóan, hallhatóan nagyon tehetséges zenei téren, már egészen pici korában visszatapsolt ritmusokat. Régebben magam is képeztem őt, de most már zongoraórákra, szolfézsra jár. A gyereknevelésben fontos szerepet kap nálunk a zene, a tánc. Jár a szája és a lába, mint az édesanyjának, és jól érzi magát benne, kifejezheti azokat az érzéseit, gondolatait, amelyek megélésével gyarapszik a személyisége. Fontosnak tartom, hogy megfelelő életkorban belekóstolhasson mindenbe, amihez kedve van, a paletta legyen színes, legyen szó színjátszó szakkörről, ritmikus gimnasztikáról, de akár fotózásról. Szabadidejében nagyon szeret az állatokkal foglalkozni, állatos filmeket nézni, imádja a Da Vinci Learning TV ismeretterjesztő filmjeit.

Iskolaváltás előtt álltok, milyen tervekkel vágtok neki a jövőnek?

Most váltunk 8 osztályos iskolára, ahol érettségiig tanul majd Csenge. Itt már a nyelvek is kiemelt szerepet játszanak az alap tananyag és zenei képzés mellett. A gyerek olyan, mint a szivacs, szívja magába az információt. A nyelvek elsajátítására szerintem kitűnő lehetőség a digitális tv-adásoknál az eredeti nyelven való műsornézés, filmfogyasztás.

Elképzelhetőnek tartod, hogy Csenge is a színpadon fog állni, követve a mamája pályafutását?

A jövőt nem tudhatjuk, de azt igen, hogy imádja a csillogós ruháimat, a magassarkú cipőimet, amiben úgy áll már most – egyenesen, sikkesen – ahogy a nagykönyvben megírták, szóval ezen nem fog múlni.