Rudolf Péter: „Most újra nagyon szerelmes vagyok a feleségembe”

Rudolf Péter: „Most újra nagyon szerelmes vagyok a feleségembe”

Családi élménybeszámolók Rudolf Pétertől és Nagy-Kálózy Esztertől a Házasság hetén

Írta: Tibenszky Moni Lisa

Nagy_KalozyEszterTöbb évtized a házasság kötelekében, odaadó szerelem, gyermekvállalás, munka-párkapcsolat egyensúly és nem utolsó sorban az otthonról hozott minták. Mi kell a tartós és boldogsághoz? Lehet-e állandóan szerelmesnek lenni? Hogy lehetünk önazonosak a színpadon és a családban egyaránt?Ilyen és hasonló témákat feszegetett a Házasság hete keretében megszervezett kerekasztal beszélgetés, mely vendége volt  a közkedvelt színész házaspár , Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter és  még Tomka János és Tomkáné Zsáry Anikó (Házasság hete 2015 arcai) is

25 éven át nem lehet szerelmesnek lenni, de most nagyon az vagyok – vallja Rudolf Péter

Ki gondolná, hogy az Üvegtigris bohókás főszereplője, a tragédiában és komédiában is egyaránt jeleskedő színész-rendező, Rudolf Péter magánemberként igen kiegyensúlyozott, tervezett családban él, ahol a szeretet, a szerelem és az odafigyelés talán a legfontosabb kulcsa boldogságuknak. „A szerelem jön, megy, hol ezen, hol azon, hol ezen a fokon ég.  A fokozatosság él, hisz nem is lehet folyamatosan azon a hőfokon égni, mint amikor szerelemes az ember, hisz akkor nem működne a világ. Én most ismét borzasztóan szerelmes vagyok, hisz együtt forgattam 76 napot Eszterrel és a vágószobában újra élem a jelenetek minden pillanatát, igen sok arcát, karakterét néztem és fedezem fel nap, mint nap, amit a szakmánk játékosságából adódóan mindig újat és újat láthatok benne.

Úgy tartják, hogy a színészházasságok könnyen összejönnek, összekovácsolódnak a színi növendékek a főiskolán, nálatok is így volt?

N. E. Nem munka kapcsán ismerkedtünk meg, hanem civilként – meséli Eszter. Az első pillanatban egymásba szerettünk, megvolt a vonzalom.

R.P: Néhány héttel a valós találkozásunk előtt Kaszás Attilánál néztem egy filmet, amiben szerepelt Eszter, akire ott akkor már azt mondtam, hogy ezt a lányt feleségül tudnám venni. Mielőtt találkoztunk volna, már szinte döntöttem, az érzés létrejött.

Van-e igazi? Mi az a belső jel, ami alapján párt választanak?

R. P. Ez nem agy-munka eredménye, hanem egy zsigeri dolog. Nem lehet pontokba szedni, azért mert… Annyi mindenből táplálkozik, annyira zsigeri….a szerelem pillanatában kimutatható vegyi képlet szinte riasztó, de nem akarok erről tudomást venni, inkább a képekről, érzésekről, színekről, amik akkor érnek.  Mindenkinek más a párválasztás alapja.

N. E.

Megismerkedésünk után hat héttel megkérte a kezem, fel sem foghattam , hogy Ő az igazi. A kapcsolatunk közben éltem meg annak a valós tartalmát, azt hogy eltelt 10-20-25 év…például most, hogy felnőttek a gyerekek és utána, most is tudunk tartalmat adni az együttlétnek, tudunk együtt nevetni, beszélgetni.

Duplán nehéz feladat színészként, sok közös darabbal a hátatok mögött, már a kiröppent gyerek nélkül tartalommal megtölteni az együtt töltött időt.  Hogyan tudjátok megoldani?

N.E. Igyekszünk időt találni egymásra, mert ezt nagyon fontosnak tartjuk. Kitudunk kapcsolni,  szeretünk civilként mozit nézni, de utána amikor kielemezzük akkor jelen van a szakma, de így, ezzel együtt is értjük és elfogadjuk egymást.

R.P  Egymásra figyelés és kíváncsiság  kérdése az egész, érdekel-e a másik, érdekel-e a véleménye, az élete, legyen szó itt szakmáról – színészetről – vagy akár bármi másról. A pillanatoknál,a beszélgetéseknél nyilván figyelembe kell venni a másik idegállapotát, hangulatát. Én tudom magamról, hogy hozzám szólni sem érdemes például a  főpróba hetén, mert az a bolondok házával egyenlő.

Karrier és házasság. Egyetértetek azzal, hogy főként a nő ad fel valamit a családért?

N. E. Nálunk nem, Péter nem kívánta ezt meg tőlem, nem éreztem azt soha sem, hogy áldozatot hozok. Az a szabadság mindig meg volt bennem, hogy amennyiben kellek a szakmámba, akkor kisgyerekes anyukaként is kellek, de ez természetes volt. Előbb szültem, mintahogy elkezdtem játszani a színpadon. Nem vállaltunk extra társadalmi szerepet a munka és a család mellett. Soha nem éreztem azt, hogy a család miatt be kellene fejeznem a pályámat. Amikor jött egy felkérés és nagyon szerettem volna, akkor Péterrel megbeszélve, közös döntést hozva, egyenrangú partnerként vállalunk szerepeket, ha kellett, akkor másikért.

R.P.  Egy csapatban dolgozunk, amikor Eszter vidéken forgatott , akkor én voltam a gyerekekkel, de ez természetes volt. Két segítőnk volt, akik időközben családtaggá lettek. A normál családi időzítéstől eltérő életet éltünk, én a délutáni játékból öt óra körül felálltam és mentem „játszani”. Sok megoldási képletünk volt, de lelkiismeret furdalásunk miatt, túl kompenzáltuk a gyerekekkel töltött időt. Amikor velük voltunk, akkor nagyon játszottunk, nagyon velük voltunk ezáltal egy nagy burkot vonva köréjük, ami talán nem volt túl szerencsés. Azt mondják, hogy szeretetből nem lehet túl teljesíteni, de lehet. Kiszámoltam , mi valóban több időt voltunk a gyerekekkel, mint az átlag házaspárok,mégis lelkiismeret furdalásunk volt.

Színészként együtt dolgozni, otthon párkapcsolatban élni

N. E – És Rómeó és Júlia  című előadás volt az első közös produkciónk 10 év házasság után, Vámos Miklós rendezésében. Annyira érdekes és izgalmas volt ebben a feladatban együttműködni, ki kellett találnunk a szerepeinket, vitákkal, kihívásokkal, közben megismertük egymás véleményét. Azóta érzem, hogy biztonság Péterrel dolgozni, a gondolataimat is ismeri és ez hihetetlenül nagy segítség.

R.P – Az És Rómeó és Júlia életünk legsikeresebb munkája, amit 2000 óta játszunk . Nem volt rendező, aki színházat csinált, itt mi alakítottuk ki a karaktereket, itt nagyon sok minden történt a kapcsolatunkban is. Sokat tanultam Eszter szakma iránti alázatából. Rendezőként és színészként is másként viselkedem, többször is svihák vagyok, de az Ő alázata, mintája itt sokszor jó útra visz, amiért nagyon hálás vagyok neki.

A kerekasztal beszélgetésben részt vett meghívottak mind egyetértettek abban, hogy közös odaadással, elköteleződéssel lehet a családot egyben tartani, menedzselni. A gyermekekkel töltött minőségi idő számít igazán és a család egysége.

A Házasság hete program sorozatot idén a Megtartó hűség mottóval láttak el.

A Családbarát szemlélet, munka-magánélet egyensúly – konferencia, melyen a fenti kerekasztal beszélgetés is lezajlott a Három Királyfi Három Királylány Mozgalom szervezésében valósult meg.

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.