Sportos vakáció a városban – ingyenes mozgásos programok gyerekeknek

Sportos vakáció a városban – ingyenes mozgásos programok gyerekeknek

  sport_onk  Iskolakapun kívüli program címmel egész éven át tartó programsorozatot szervez a Fővárosi Önkormányzat. Ennek keretén belül már harmadik éve rendezzük meg a Sportos Vakáció a Városban elnevezésű nyári rendezvényünket, mely –  az egészséges életmód jegyében – ingyenes mozgásos és sportprogramokat kínál Budapest különböző helyszínein a vakáció két és fél hónapjában a szünidőt a városban töltő általános és középiskolások számára.

    A rendezvények célja, hogy népszerűsítsék a rendszeres testedzést, a kiegyensúlyozott, aktív életmódot a tanulók körében, hogy társaságot, kellemes időtöltést biztosítson, élmény dús szünidőt szerezzen a gyermekeknek. A foglalkozásokra előképzettségtől függetlenül nagy szeretettel várják az edzők, programadók az érdeklődőket. A Fővárosi Önkormányzat ingyenesen biztosítja a lehetőségeket, mellyel az a szándékunk, hogy a gyermekekkel megszeretessük a sportot, a játék és a mozgás örömét, és hozzásegítsük a városban vakációzó gyermekeket a szabadidő aktív és egészséges eltöltéséhez. A változatos programokkal és helyszínekkel arra törekszünk, hogy minden korosztálynak és érdeklődésnek kínáljunk érdekes eseményt.
   
     
 A tánc több stílusában, valamint judo, ökölvívás, labdarúgás, szektorlabda (gombfoci), kézilabda, röplabda, kosárlabda, sakk sportágakban és művészeti alkotások készítésében próbálhatják ki magukat a fiatalok. Mérkőzéslátogatás, egyéni és csoportos sport-, művészeti és kézműves foglalkozások, sor és kidobó versenyek várnak a vakációzó tanulókra.
A program a szünidő kezdetétől, azaz június 16-tól indul, és egész nyáron, a vakáció teljes ideje alatt tart.

A részletes programajánló a Facebookon, az „Iskolakapun kívüli program” oldalán található. A programokkal kapcsolatban a Főpolgármesteri Hivatal szakmai főosztálya részéről a kapcsolattartó Szobotka Gyöngyvér, (elérhetőségei: 06-20-328-0228, szobotka1@t-online.hu).

Felelős Szülők Iskolája
  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.