10. születésnapi Szurikáta Családi Nap 2024. – kiállítás, családi programok az 1-es típusú diabétesz jegyében

Szurikáta Családi nap

Diabétesz szülői konferencia, kiállítás és családi programok az 1-es típusú diabétesz jegyében

Október 26-án, szombaton ünneplik a Szurikáta Alapítvány 10. szülinapját Szurikáta Családi Nap keretében  azok körében, akik szolgáltatásaikkal, termékeikkel azon dolgoznak, hogy a diabéteszes gyermekek – betegségük ellenére – szép gyermekkort, egészséges és teljes életet tudjanak élni.

Az országos eseményre résztvevőként az 1-es típusú diabéteszes gyerekek családjait, pedagógusait, 1-es típusú diabéteszes felnőtteket és egészségügyi szakembereket várnak a fővárosba.

Az érdeklődőket számtalan kiállító várja a cukorbetegséggel élők számára készült termékeikkel, illetve egész nap beszélgetéseket hallgathatnak a témával kapcsolatban. Lesz szó- többek között – a rendszeres sportolási szokások kialakításáról, a diabétesz menedzsment appról, Simplera szenzorról, Inpen okospenről, Balatoni József, Jocó bácsi és Tibenszky Móni Lisa a Kamasznak lenni menő! foglalkozással érkezik a programra. Emellett workshopok, termékbemutatók és egyéb programok is színesítik a Szurikáta Családi Napot.

10. születésnapi Szurikáta Családi Nap 2024. - kiállítás, családi programok az 1-es típusú diabétesz jegyében

A Szurikáta Alapítvány évek óta azért küzd, hogy a diabétesszel élő gyerekeknek is teljes és boldog gyermekkoruk legyen. Ezért egyik fontos feladatuk a pedagógusok képzése, hogy a gyerekek biztonságban legyenek akkor is, ha óvodában, vagy iskolában vannak. Ehhez pedig fel kell készíteni a velük foglalkozó szakembereket. A Diabétesz Tanoda erre hivatott, amely egy ingyenesen elérhető gyakorlati szakmai felkészítő programot kínál. Ma már minden évben kiosztják a Varázspálca díjat is azoknak a kollégáknak, akik odafigyelésükkel, tudásukkal lehetőséget biztosítanak a gyerekeknek arra, hogy tényleg megvalósuljon a törvényben előírt egyenlő bánásmód.

A következő képzésről itt olvashattok: https://szurikataalapitvany.hu/diabetesz-tanoda/

Most szombaton az érintetteket és az érdeklődőket várják a Szurikáta Családi Napra:

Helyszín: Elméleti Orvostudományi Központ, Budapest, IX. ker. Tűzoltó utca 37-47.

Időpont: 2024. október 26-án (szombat) 9.00-17.00 óra