Szeretetéhségben szenvedünk

fiatal pár egymáshoz hajol

Szeretetéhségben szenvedünk

Több évtizedes pszichológiai praxisom során rájöttem, hogy az emberek többsége szeretethiányban szenved – mondta a vajdasági Magyar Szó csütörtöki számában megjelent interjúban Hódi Sándor pszichológus annak kapcsán, hogy megjelent Szívügyek – égi és földi szerelem című könyve.

A szerző elmondta: eddigi munkássága során, pszichológusként sok témával foglalkozott már, körüljárta az öngyilkosság, a családi konfliktusok, a párkapcsolati problémák, a nemzetiidentitás-zavarok, a kisebbségi komplexusok témakörét és úgy érezte, időszerű lenne ha a szívügyekkel, jelesül a szerelemmel is foglalkozna.
Hódi Sándor könyvében a szerelem jelenségét járja körül. “A fogalom tisztázása érdekében a könyv fejezetről fejezetre haladva megismerteti az olvasót a szerelemre vonatkozó filozófiai és pszichológiai elméletekkel, a neurológiai, biokémiai és agykutatási eredményekkel” – fogalmazott a szerző.

Hódi – mint mondta – könyvében igyekezett “körüljárni azokat a személyi sajátosságokat, kapcsolati formákat és társadalmi szerephelyzeteket, amelyekre szükségünk van ahhoz, hogy bensőséges viszonyt tudjunk kialakítani másokkal, illetve hogy ezek hiányában, a modern tömegtársadalmakban hogyan válik uralkodóvá az érzelmi és érzéki meghasonlottság, az elárvulás, az intimitáshiány”.
A szerző azoknak ajánlja a könyvét, akiknek “érzelmi élete, szívügyei, a boldogtalanság miatt szükségét érzik egy belső önvizsgálatnak”.
A Széchenyi István Stratégiakutató Társaság kiadásában megjelent könyvet pénteken 18 órai kezdettel a Tisza parti Adán, a városháza dísztermében mutatják be egy, a magyar kultúra napja alkalmából rendezett ünnepség keretében.

(Forrás: MTI)