Ő az első Down-szindrómás Európában, aki egyetemi diplomát szerzett

forrás: pozitivnap.hu

down_diplomas_PabloPinedaPablo célja az, hogy személyes példájával demonstrálja, hogy ha szorgalmasan dolgozunk azon, amihez megvannak a képességeink, elérhetjük a céljainkat.

Pablo Pineda, a 38 éves spanyol férfi tanári diplomája mellé még egy neveléspszichológia BA-t is elvégzett.

2009-ben a San Sebastian filmfesztiválon Ezüst Kagyló díjjal jutalmazták a “Yo También” című filmben (magyarul Élek és Szeretek) nyújtott alakításáért. Előadásokat tart, hogy a különbségek iránti elfogadást segítse, és a közoktatásban szerzett tapasztalatairól könyvet is írt “A tanulás kihívása” címmel.

A vele készült dokumentumfilmben azt nyilatkozta, hogy nehéz volt a Down-szindrómásokkal kapcsolatos előítéletek szorításában megfelelni az egyetemi követelményeknek, de a kihívások leküzdése nagy elégedettséggel tölti el. Az egyetemen nem igényelt semmilyen külön segítséget, ugyanúgy jegyzetelt és tanult, mint mások. A csoporttársaival jó kapcsolatot tartott fenn.

A cikk itt folytatódik: downbaba.hu!