TRendhagyó környezetóra – rakjunk rendet a Földön!

Föld a Nappal

TRendhagyó környezetóra – rakjunk rendet a Földön!

ZÖLD ÚT A FÖLD FELÉ – Földünk, ahogy unokáink is látni fogják

Ingyenes környezetvédelmi és ökoprogram május 2-án az Aranyban

fotó: trailer.freeblog.hu

E szavakkal ajánlja Csukás István Kossuth-díjas író (többek között Süsü, a sárkány megálmodója) a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt környezeti nevelőprogramját, melyet május 2-án az Arany János Általános Iskola és Gimnáziumban tekinthet meg minden érdeklődő. A Felelős Szülők Iskolájának szervezésében egy nagyszerű programdélutánon vehetnek részt az alsó tagozatos gyermekek, szüleik és pedagógusaik. Az AJG ökoiskola, amely kiemelten fontosnak tartja a környezetvédelmi oktatást.

A Da Vinci Learning TV bolygókról szóló, bemelegítő-ráhangolódó filmvetítését követően Orendi Éva, az FKF környezeti nevelője Szelektálj! címmel tart trendhagyó környezetórát, melyet interaktív játékokkal egészít ki, valamint bemutatja az FKF gyerek- és ifjúsági pályázatait.

A Hulladékmágia fantázianév alatt futó három pályázattal a társaság célja, hogy a fiatalokat játékos formában ösztönözzék arra, hogy a környezetvédelemmel, hulladékgazdálkodással és köztisztasággal kapcsolatos gondolataikat megfogalmazzák egy történet, rajz, vagy alkotás keretében.

Minden gyerek, aki részt vesz a programon, környezetvédelemmel kapcsolatos ajándékokat vihet haza, valamint támogatóinknak köszönhetően az iskola is gazdagodik egy 20 könyvből álló értékes ajándékcsomaggal.

Az esemény ingyenes és nyilvános, de regisztrációhoz kötött (info@fszi.hu )

Időpont: 2012. május 2, szerda, 13:30-15:00

Helyszín: Arany János Általános Iskola és Gimnázium (1124 Budapest, Meredek u. 1.)