Itt a csokis fogkrém

A csoki-imádióknak biztosan nagy kő esik le a szívükről, ha megtudják: immár fogmosás közben sem kell lemondaniuk szenvedélyükről, ugyanis piacra dobtak egy csokis fogkrémet.

Azt már egy New Orleans-i professzor kutatásai óta lehet tudni, hogy a teobromin – a csokoládé kulcsfontosságú összetevője – erősíti a fogakat és regenerálja az ínyt. Tetsu Nakamoto az 1980-as évenkben jött rá, hogy a teobromin kiváló alternatívája lehet a fluoridnak, ami szintén jótékony hatású a fogakra, ám nagyobb mennyiségben vagy rendszeresen a szervezetbe kerülve káros az egészségre.

A forradalmi felfedezés után több mint harminc évet kellett várni, hogy megszülessen az első igazi teobromint tartalmazó fogkrém. A Theodent nevet viselő pasztát végül – minő meglepetés – Dr. Nakamoto egyik üzlettársa dobta a piacra – írja a Daily Mail.

„A Theodent teljesen fluoridmentes, hatóanyagai nemcsak védik a fogakat, de segítenek pótolni a hiányzó ásványi anyagokat is” – mondta el Dr. Arman Sadeghpor.

Forrás: nol.hu

kép: flavin.eu