Víz világnapja a Tropicariumban

Víz világnapja a Tropicariumban

tropiMiként az egész országban, így a Tropicariumban is kiemelten fontos feladatnak tekintik a Víz világnapjáról való megemlékezést. Az ENSZ március 22-ét jelölte ki az élővilág fenntartásában kulcsszerepet játszó víz megőrzésének napjává.

A Tropicariumban mindig a környezet megóvásának elkötelezett híve volt.

Március 22-én, vasárnap 10 és 17 óra között ennek jegyében várja vendégeit, a szórakoztatás és ismeretterjesztés szem előtt tartásával.

Bemutatkozik a 2010-es év akvaristája, Rónaszéki Péter, aki a felelős állattartással kapcsolatosan ad tanácsokat, és kígyó és tengerimalac simogató foglalkozást is tart.

Természetesen lesz vízkóstolás a Clearwater praktikus ballonjaiból, a Máltai Idegenforgalmi Hivatal jóvoltából megismerkedhetnek Málta tengeri és szárazföldi kincseivel. A Nagytétényi Kastélymúzeum pedagógusai kézműves foglalkozást tartanak, lesznek vizes játékok, és bemutatkozik a Divingland búvárbázis és finom tea ízelítővel a Gárdonyi teaház is.

A Tropicarium érdekes vizes kísérletekkel, vizes játékokkal és “tapogatóval” készül, ahol a vízben élő állatok vázát, házát, és egyéb részeit lehet megérinteni.

Óránként látványos etetésekkel készülnek, ráját, kiscápát, piranját, tűz- és kőhalat, süllőt és sügért lehet étkezés közben közelről megfigyelni.

A 2 millió liter vizet 3 óra alatt megforgató hatalmas szűrőházat pedig 11 és 14 órakor lehet szakértő kollégánk vezetése mellett megtekinteni.

Mindezek a Camponában található Tropicariumban szerepelnek a Víz Napjának programján. Bővebb infó: www. tropicarium.hu

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.