Claire Saxby: Tények és talányok tárháza – Az emberi test

Claire Saxby: Tények és talányok tárháza – Az emberi testAzt mondják, a tények néha furcsábbak, mint a kitalált történetek… de meg tudjátok-e különböztetni őket egymástól?

Tudtátok, hogy a koponyát 22 csont alkotja? Gondoltátok volna, hogy az ember 300-nál is több szagot képes megkülönböztetni, vagy azt, hogy egy átlagos ember az élete során több mint háromszor körüljárja a Földet? Várjunk csak… tényleg így van?

A Tények és talányok tárházában több mint kétszáz furcsa, néha hihetetlen bejegyzést olvashattok az emberi testről, amely próbára tesz titeket: meg tudjátok-e különböztetni a valóságot a kitalált történetektől. Teszteljétek a családotokat és döbbentsétek meg a barátaitokat több órányi vicces furcsasággal!

A Könyvjelző magazin 2013. márciusi számában megjelent cikk:
Mi ez? Béka. És miért zöld?