Könyvajánló: Wéber Péter, Bán László: A Másik Ember – Út egymáshoz

Wéber Péter, Bán László: A Másik Ember – Út egymáshoz

Könyvajánló: Wéber Péter, Bán László: A Másik Ember – Út egymáshoz

Wéber Péter, Bán László: A Másik Ember – Út egymáshoz“Élni nem túl könnyű. A közfelfogás úgy tartja, hogy az ember “alapvetően jó”, csak gyarlóságai, önzése teszik rosszá. Ebben a könyvben ezzel szemben azt állítjuk, hogy a szeretet érvényesítéséhez nem kell feltétlenül lemondanunk természettől adott “önzésünkről”.

Könyvünk többféleképpen is olvasható: interjúkötetként, esszégyűjteményként, de feladat- vagy példatárként is. Két alapvető témáról gondolkodunk, és kínálunk mellé gyakorlatokat: a “jó, értelmes, igényes”, de leginkább Érvényes Életről és a Másik Emberről, aki ennek az érvényes életnek az élményéhez juttat bennünket. Útközben megvizsgáljuk az Én és a Szerep, a Világ Világossága és Egy-sége, a Való Világossága, a Kapcsolat, Bizalom és Önbizalom, a Méltóság és Kegyelem mibenlétét. S végül eljutunk ahhoz, ami mindezekben Egy: ez a Szeretet…”

(a Szerzők)

Wéber Péter, Bán László: A Másik Ember – Út egymáshoz
M-érték Kiadó 2012.