Pályázat diákoknak a Holokauszt-emlékév kapcsán

SzokoevborA Holokauszt-emlékév alkalmából várjuk 7-12. osztályos diákok jelentkezését a szegedi Somogyi Könyvtár és a Móra Kiadó közös pályázatára. A pályázat alapjául szolgáló könyv szerzője, aki most Washingtonban él, saját élményeit meséli el felnőttek és gyerekek számára egyaránt tanulságos, olvasmányos formában.

A pályázatra jelentkezés módosított  határideje 2014. október 10.

A szerző a könyvéről:

Ez a könyv egy hiteles krónika a 70 éve történtekről, a magyar holokausztról, a háború végéről, a jókról, rosszakról, közömbösökről és a mindenen túljuttató életerőről.

Szabó István, filmrendező levele a szerzőhöz:

“A könyv élvezetes olvasmány volt. Ez meglepő kifejezés egy a holokauszt idején játszódó regénynél, de mert két fiatal fiú kalandos szökését meséli el, és útjuk során különös karakterekkel találkoznak, s az ő fordulatos történetüket. Az is nagy érték számomra, hogy Ön milyen sokszínű Magyarországot mutat be: a szörnyeteg nyilasoktól a fiúkat segítő, sőt menlevelet író katonatisztig. Számomra legmegrázóbb a könyve utolsó része volt. A visszaút Szegedre, a találkozások sora.”