10 éve támogatja a középiskolások tudatos fejlődését az Engame Akadémia

10 éve támogatja a középiskolások tudatos fejlődését az Engame Akadémia

Ami 2010-ben a külföldre felvételiző diákok mentorálásaként indult, mára 5 évfolyamos, pályaválasztást, készségfejlesztést és személyes fejlődést segítő, egész tanéves angol nyelvű programmá nőtte ki magát. Idén ünnepli 10 éves fennállását az Engame Akadémia, akik ez idő alatt több mint 1000 diáknak segítettek közelebb kerülni álmai megvalósításához.

 

A különleges évforduló mellett egy másik mérföldkő az oktatási központ életében, hogy szeptembertől már nemcsak Budapesten, hanem online is elindulnak alternatív módszerekre épülő foglalkozásaik, így a fejlődni vágyó középiskolások egyszerűen, otthonról is bekapcsolódhatnak az ország bármely pontjáról.

Az alkalom apropóján Lévai Balázs, az Engame Akadémia vezetője mesél az oktatási programról és az online oktatással kapcsolatos tapasztalatokról.

 

 

Miben segít pontosan az Engame a diákoknak?

Mindannyian látjuk, hogy korábban elképzelhetetlen mértékben változik körülöttünk a világ. Amibe a mi korosztályunk belenőtt a tanulmányainkkal és karrierutunkkal kapcsolatban, az a mai középiskolások realitásában már nem állja meg a helyét. Oktatási programunkkal arra igyekszünk választ adni, hogy ezen a folyamatos átalakulásban lévő színtéren mit tehet egy nyitott, tudatosan gondolkozó (vagy azzá válni vágyó) fiatal azért, hogy megtalálja a saját céljait és a lehető legjobb esélyekkel vághasson neki azok megvalósításának.

Nyolcadik osztálytól a középiskola végéig délutánonként és/vagy szombaton, iskola mellett kísérjük a diákokat önmaguk megismerésében, a hozzájuk illő szakterület megtalálásában, személyes és szakmai képességeik fejlesztésében és az angol nyelv rutinos használatában. Diákjaink nagy része a világ top 200 egyetemének valamelyikére felvételizik és kerül be sikeresen az Egyesült Királyságtól kezdve Hollandián át Németországig. Az erre való felkészülésben és a jelentkezési folyamatban is támogatjuk őket.

Sokszor ezzel azonosítanak minket, de fontosnak tartom elmondani, hogy egyáltalán nem muszáj külföldre menni attól, hogy valaki az Engame-be jár. Egyre több diákunk marad itthon vagy dönt úgy, hogy egy év kihagyással jelentkezik csak egyetemre, hogy tapasztalatot gyűjtsön. Mi annak örülünk, ha a diákoknak a számukra legjobb döntés megtalálásában tudunk segíteni.

 

Engame Akadémia - csoportmunka

 

A budapesti foglalkozások mellett szeptembertől online képzést is indítotok, pedig a digitális oktatással kapcsolatban rengeteg most a negatív tapasztalat. Hogy néz ki ez az Engame-ben?

Az iskolák bezárásával nekünk is egyik pillanatról a másikra kellett egy eredetileg személyesen zajló képzést az online térbe átültetnünk. Az elején voltak kihívások, de a tanév utolsó negyedévében már minden foglalkozást online tartottunk, olyanokat is, amikről első pillanatban azt gondoltuk, nem lehet megcsinálni, például az éves vitaverseny vagy a diákok projektbemutatója. Nagyon büszke vagyok az oktatóinkra és az egész csapatra, mert a visszajelzések alapján ebben a formában is ugyanolyan értéket kaptak a programunktól a diákok.

Gyakran szembesültünk vele, hogy a Budapesttől való távolság miatt sokan, akik egyébként lelkesek voltak, csak szombatonként vagy egyáltalán nem tudtak részt venni a programjainkon. Az online-ra való átállás megmutatta, hogy így is képesek vagyunk hatékonyan támogatni a diákokat, sőt olyan új lehetőségeket is tudunk nekik biztosítani, mint például a digitális készségek gyakorlása vagy külföldön élő mentorok, tanárok bevonása az oktatásba.

 

 

Említetted a projektbemutatót. Ez mit takar, milyen projekteken dolgoznak nálatok a diákok?

Diákjaink minden tanévben az ötlettől a tervezésen át a kivitelezésig megvalósítanak egy projektet. Programunk fontos eleme, hogy teret engedjen az egyéni érdeklődési területekben való elmélyülésnek, ha pedig valaki még nem tudja, mi érdekli, akkor aktív cselekvés és reflektálás által kerülhessen közelebb a válaszhoz. Ez segít a pályaválasztásban és a 21. századi munkahelyeken elvárt készségek gyakorlásában, de erősen hat egy külföldi egyetemi motivációs levélben vagy egy pályakezdő önéletrajzban is.

A projekt témáját a diákok egyéni tutoruk segítségével választják ki. Idén például volt, aki egy 80-as éveket idéző, működő játékgépet épített, egy másik diákunk a Microsoftnál volt úgynevezett job shadowingon, azaz élőben követte egy ottani dolgozó munkáját, hogy elsőkézből tanulhasson tőle, valaki pedig saját színházi előadást rendezett.

 

Engame Akadémia - játékkonzol

 

Hol lehet veletek találkozni, ha valaki szeretne bekapcsolódni a programotokba?

Minden tanévben kétszer lehet hozzánk csatlakozni, félévtől vagy szeptembertől. A szeptemberi kezdésre most zajlik az utolsó felvételi kör. Aki szeretné eldönteni, hogy neki való-e az Engame, annak mindig a nyílt napjainkat ajánljuk, itt a képzés ismertetése mellett jelenlegi diákoktól lehet kérdezni, és egy bemutató workshopot is kipróbálhatnak az érdeklődők. Az utolsó nyílt napunk augusztus 18-án lesz online, regisztráció után bárki becsatlakozhat: www.engame.hu/nyilt-napok

 

 

  • Felelős Szülők Iskolája

Felelős Szülők Iskolája

A Felelős Szülők Iskolája 2010 óta működő aktív szakmai és civil közösség, mely keretén belül az ideális gyermeknevelésre, az „elég jól” működő családra és a felelős szülői attitűdre keressük a válaszokat.

Tovább

A weboldalon "cookie-kat" ("sütiket") használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak. A cookie beállítások igény esetén bármikor megváltoztathatók a böngésző beállításaiban.