A jó anya holtig tanul – a gyerekkönyvekből
Kijártad az iskolát? Sokat tanultál már az életedben? Azt hiszed, egész jól elboldogulsz a hétköznapokban? Akkor töltsd ki az alábbi mini-tesztet, ha mered – és ismerd meg Dalma történetét, aki rájött, hogy semmit sem tud… Aztán mindenre fény derült: a gyerekkönyvekből!
Egy anyuka, Dalma elmeséli, hogy ő mennyi mindent tanult a gyerekkönyvekből – idézi a Skillo cikke.
- Mit jelent pontosan a KUKA?
- Miért kell a benzin az autóba?
- Miből készül az aszfalt?
- Mi a különbség markoló és dózer között?
Ezeket a kérdéseket bármelyik kisgyerek felteheti, és elég nagy a valószínűsége, hogy a szüleik nem tudnak azonnal érthető választ adni rá. Ha kisgyereked van, biztosan tudod, hogy ez véletlenül sincs így: a sok „miért?” „hogyan működik?” „hogyan készül?” kérdés gyorsan rávilágít arra, mennyire nem vagyunk képben a mindennapi dolgokkal kapcsolatban. És hol találjuk meg a válaszokat a kérdésekre? Na hol? A gyerekkönyvekben! Olyanokban, mint a Tesz-vesz város, a Brúnó sorozat, vagy akár a Kisvakond.
“Természetesen a legtöbbet a Brúnó Budapesten sorozatból tanulom. Amikor ezt megláttam, ki is borultam, hogy úristen, erről nekem miért nem volt fogalmam sem?? De tahó vagyok. Vagy nem csak én?”
Forrás: Bartos Erika: Brúnó Budapesten – Pest fényei/skillo.hu
“Az ismeretterjesztés Bibliája nyilván a Tesz-Vesz Város. Nem csak azt tanultam meg belőle, miből lesz az autóút pontosan (vagy azt, hogy lejt), hanem már a kenyérsütést is egészen vágom belőle.”
Kép forrása: Richard Scarry: Tesz-Vesz Város/skillo.hu
“Markoló, dózer, dömper, tartálykocsi, úthenger, terepjáró, kosaras munkagép és a többiek.
Lassan megtanulok mindent.
Egy hosszú autóút alatt gyermekeim apja megtanította megkülönböztetni a kisebb kamiont a nagyobb teherautótól.
És mostanában sajnos a Nándi meséből annyit nézek a Youtube-on, hogy már automatikusan használom a monster és a bobcat kifejezést…”
Forrás: Tuti járgányok – Mutass és mondd!/skillo.hu
Tovább bővítenéd a tudásod? Kattints a skillo.hu cikkére!