Átadták az óvodafelújító pályázat álommosdóját

nő a fürdőszobában mintás csempével

Átadták az óvodafelújító pályázat álommosdóját

Az óvodások találhatták ki saját álommosdójukat az újHÁZ Centrum által indított Pöttöm Fürdő Program keretében. A kiválasztott óvoda fürdőjét az építőanyag-kereskedelmi hálózat a nyertes rajz alapján alakította át.

Október 9-én ünnepélyes keretek között adták át az álommosdót a Pöttöm Fürdő Program nyertes óvodájának. A Veszprém megyei Ajka Városi Óvoda tagintézménye, a Hétszínvirág Óvoda mosdója 40 éves alapítása óta nem sok változáson ment keresztül, noha átlagosan 175 gyermek használja minden hétköznap. Az intézmény ugyan egy pályázat eredményeként 2012-ben külső hőszigetelést kapott, de a belső részén nem volt sok változás.

„Nagy öröm volt látni, hogy a kicsik milyen izgalommal vették birtokba az átalakított mosdót. Mivel 3-6 éves koruk között az óvoda a második otthonuk, úgy érezzük, az egyik legjobb lehetőséget találtuk meg arra, hogy partnerek lehessünk a minőségi, komfortos környezet megteremtésében” – mondta Dr. Rázsóné Szórády Csilla, az újHÁZ Centrum cégvezetője.

Pici helyen nem olyan könnyű a funkcionalitás

A legnagyobb kihívást az álommosdó tervezése során az jelentette, hogy a mindössze 11 négyzetméteres helyiségben minden funkció megfelelő teret kapjon. Az új fürdő kialakításában az óvodások fantáziája is nagy szerepet kapott, hiszen Horváth Roland Barcsay-díjas festőművész a kiválasztott intézmény rajzából inspirálódva készítette el a helyiségbe kerülő dizájnmotívumot.

A felújított fürdőt Szekeres Nóra, a Pöttöm Fürdő Program nagykövete, videóbejegyzésben mutatta be:

A programra összesen 101 óvoda jelentkezett, amelynek részeként szavazni is lehetett a beküldött rajzokra, a tíz legtöbb szavazatot kapott pályázó pedig az EU-s szabványok alapján honosított előírásoknak[1] megfelelő kültéri játszóházat kapott ajándékba. Az újHÁZikókat már át is adták a szerencsés intézményeknek, hogy a szeptemberi óvodakezdés még több vidámsággal és játékkal teljen a gyerekeknek. Az építőanyag-kereskedelmi vállalat célja, hogy a nagysikerű pályázatból hagyományt teremtsen, így a tervek szerint jövőre is elindítják óvodafelújító pályázatukat a „Jót tenni jó” elnevezésű kampányuk keretén belül.