Az olvasás komoly kapukat tud megnyitni a gyermek számára

olvasó gyerek

Az olvasás komoly kapukat tud megnyitni a gyermek számára

Egy kutatás szerint rengeteg gyermek küzd problémákkal az olvasás. Pedig azoknak a gyerekeknek, akik olvasnak, sokkal bővebb a szókincsük, élénkebb a képzelőerejük, jobban kommunikálnak. A szakértők abban segítettek, hogy hogyan motiváljuk gyermekeinket az olvasásra, hogyan alakuljon az olvasás szokássá.

Dr. Gyurkó Szilvia gyermekjogi és Dr. Pompor Zoltán gyermekirodalmi szakértők a TV2-n:

Fotó: Magyar Gyermekirodalmi Intézet/Facebook