Így tanítsd meg a gyerekednek a feladatszervezést

fiú könyvet olvas

Így tanítsd meg a gyerekednek a feladatszervezést

A gyerekek egyfolytában lesik minden mozdulatunkat, úgyhogy mutassuk meg nekik, hogyan kell okosabban tanulni néhány szokásunk megváltoztatásával.

Sokkal nagyobb hatással vagyunk a gyerekeinkre, mint azt eleinte gondolnánk, ami először akkor kezd nyilvánvalóvá válni, amikor elkezdik utánozni a hanglejtésünket, használni a kifejezéseinket. De amikor rájövünk erre a „hatalmunkra”, akkor fel tudjuk használni ezeket az egyszerű szokásainkat úgy, hogy pozitívan befolyásoljuk a gyerekünk iskolai előmenetelét – olvasható a Szülő 2.0 blogon.

Készíts napirendet!

Mindannyian nagyon elfoglaltak vagyunk, ezért egy írott vagy íratlan napirend szerint élünk, ami ugyanolyan segítség tud lenni egy iskolás számára is. Szülőként megmutathatjuk, hogy milyen fontos a napirend létrehozása és betartása saját magunk számára és természetesen a gyerekünknek is.

Egy egyszerű napirend az iskola után, így nézhetne ki: uzsonna, majd egy óra (vagy amennyi szükséges) házi feladat készítés, utána vacsora, minden nap kb. ugyanabban az időpontban, aztán, egy óra olvasás. Nagyon egyszerűnek tűnik, de próbáljuk betartani, hogy nagyjából minden nap ugyanabban az időben tanulunk, vacsorázunk, játszunk, mert így az agy sokkal könnyebben kapcsol tanulási módba, így jóval hatékonyabban fog menni a leckeírás.

A házi feladat megírása barátságos környezetben történjen. Kapcsoljuk ki a tévét, és kérjük meg a testvéreket, ha ők még nem iskolások, hogy csendesen foglalják el magukat. Az a felnőtt, aki otthon van a gyerekkel, szintén foglalja el magát, valami csendes tevékenységgel, pl. olvasással, iratok rendezésével stb.

Ne hagyd, hogy a technológia kontrolláljon!

A technológia, annak minden dicsőségével, hihetetlenül zavaró is tud lenni. Ki nem esett már kísértésbe, hogy felmenjen a Facebookra, Instagramra, Twitterre, amikor valamire összpontosítani kellett volna? Mivel a gyerekek a mi viselkedésünket utánozzák, ezért nagyon fontos, hogy ne reagáljunk azonnal minden megérkezett üzenetre, ne lógjunk állandóan a közösségi oldalakon. A tanulási idő alatt, száműzzük, de legalább is némítsuk le a család összes mobilját, tabletjét, iPadjét.

A cikk folytatása a Szülő 2.0 blogon olvasható.