Jocó bácsi rendhagyó felvételi előkészítője – készségek, tanulási módszerek, vizsgadrukk, figyelem és fókuszfejlesztés

Balatoni József, “Jocó bácsi” tanár, pályaorientációs konzulens és a Felelős Szülők Iskolája, 3 napos, rendhagyó felvételi előkészítő tanfolyamot hirdet 2 decemberi és 1 januári időponttal, még a központi írásbeli felvételi előtt.

A kurzus nem egy klasszikus felvételi előkészítő, hiszen nem szaktantárgyi elemeket tartalmaz, nem mintafeladatok megoldásáról, gyakorlásáról szól, hanem egy sokkal összetettebb, egyedi, Jocó bácsis kurzus. Az alkalmak során mindig egy-egy fontos képességgel, fejlesztendő területtel foglalkozunk, arra koncentrálunk. A kurzus leginkább gyakorlati képzés, élménypedagógiai, drámapedagógiai elemekkel, és természetesen laza, humoros stílusban.

A képzések tematikája egy-egy napra vonatkozik, ezért nem feltétele, hogy mindegyik eseményen ott legyen a diák.

Egy-egy napon való részvétel is hozzájárulhat a sikeresebb felvételi vizsga megtételéhez, de természetesen minél több módszer, megközelítés, input éri a diákot, annál komplexebben tud reagálni azokra a várható és váratlan helyzetekre is, ami érheti a felvételi vizsga kapcsán.

A tanfolyam felépítése:

1. nap – december 9.: Ki vagyok én? – képességek, készségek, pályaorientáció
  2. nap – december 28.: Tanuljunk hatékonyan! – időmenedzsment, tanulási módszerek
  3. nap – január 13.: Tippek és tükrök a felvételihez – vizsgadrukk, figyelem és fókusz fejlesztés

Milyen képességek fejlődhetnek egy-egy nap folyamán?

magabiztosság

önismeret

figyelem és kontroll fejlesztése

önkifejezés

kommunikációs készségek

szorongás és stresszkezelés

kooperáció

tanulási módszerek

Hogy néz ki egy nap programja?

8:45-9:00 érkezés, bemutatkozás

3×1 óra foglalkozás, 10 perces szünetekkel

1×30 perc ebédidő

1×30 perc mozi és „kibeszélés”

2×1 óra foglalkozás, 10 perces szünetekkel

30 perc zárókör

Hol?

Villányi Úti Konferencia Központ

(1114 Budapest, Villányi út 11-13.)

Kik a résztvevők? Kinek szól?

Elsősorban általános iskola 8. évfolyamos diákoknak, de lehetőség van általános iskola 7. osztályosainak is bekapcsolódni.

Hányan leszünk?

max. 20 fő/alkalom

Mennyibe kerül?

1 teljes nap tanfolyam ára: 15.000 Ft/fő. Azoknak, akik mindhárom nap részt vesznek, kedvezményt adunk: 3 x 15 ezer forint helyett, csak 40.000 forintba kerül a három alkalom egyben.

Nézzétek meg a videós beszélgetést a felvételi előkészítőről:

1. alkalom
Ki vagyok én? – képességek, készségek, pályaorientáció

Kurzus időpontja: 2023. december 9., szombat, 9:00-16:30
Kurzus témája: „Ki vagyok én?” – Pályaorientáció
Kurzus ára: 15.000 Ft
Képzés trénere:
Balatoni József, alias Jocó bácsi, történelemtanár, tréner, infuencer, író

Ezen az alkalmon a fő fókusz a pályaorientáció elősegítése, a diákok érdeklődési köreinek feltérképezése, az út megtalálásához való hozzásegítése. Hangsúly kerül az írásbeli és a szóbeli felvételihez szükséges készségek, képességek (kommunikáció, kreativitás, logikus gondolkodás, íráskészség stb.) fejlesztésére, az improvizáció eszközének segítségül hívásával.

FACEBOOK ESEMÉNY

JELENTKEZÉS – Jocó bácsi rendhagyó felvételi előkészítője – Ki vagyok én? – képességek, készségek, pályaorientáció – 1. nap – december 9.

JELENTKEZÉS A 3 ALKALOMRA EGYBEN – Jocó bácsi rendhagyó felvételi előkészítője – 3 alkalom egyben – december 9., 28., január 13.

2. alkalom
Tanuljunk hatékonyan! – időmenedzsment, tanulási módszerek

Kurzus időpontja: 2023. december 28., csütörtök, 9:00-16:30
Kurzus helyszíne: Villányi út
Kurzus témája: Tanuljunk hatékonyan!
Kurzus ára: 15.000Ft
Képzés trénere:
Balatoni József, alias Jocó bácsi, történelemtanár, tréner, infuencer, író

Ezen az alkalmon a fő tematika a tanulási technikák elsajátítása, azok gyakorlati bemutatása. A készülés egyik legfontosabb eleme a sikeres tanulás, amit a tanulásmódszertan segítségével fejleszthetnek a diákok ezen a napon. Kitérünk a megfelelő időbeosztás fontosságára, az időmenedzsment szerepére, a helyes timeing kialakítására.

FACEBOOK ESEMÉNY

JELENTKEZÉS – Jocó bácsi rendhagyó felvételi előkészítője – Tanuljunk hatékonyan! – időmenedzsment, tanulási módszerek – 2. nap – december 28.

3. alkalom
Tippek és tükrök a felvételihez – vizsgadrukk, figyelem és fókusz fejlesztés

Kurzus időpontja: 2024. január 13., szombat, 9:00-16:30
Kurzus helyszíne: Villányi út
Kurzus témája: Tippek és trükkök a felvételihez
Kurzus ára: 15.000 Ft/fő
Képzés trénerei:
Balatoni József, alias Jocó bácsi, történelemtanár, tréner, infuencer, író
Tibenszky Moni Lisa, sport mentáltréner, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója

Ezúttal egy vendég szakmai tréner-barátommal, Tibenszky Moni Lisa, sport mentáltrénerrel egészül ki a csapatunk, annak érdekében, hogy a figyelem és fókusz fejlesztésre sok gyakorlatot, módszert hozzunk. A vizsga mindig stresszhelyzet, ahol fokozottan előkerül, hogy mennyire tudjuk uralni az érzéseinket, mennyire tudunk koncentrálni az adott feladatra, ezekre készülünk fel.
Ezen az alkalmon a különféle stresszkezelési módszert és technikát sajátítunk el, gyakorlunk, ami megkönnyíti a vizsgadrukk leküzdését és kezelését. Megnézzük, hogyan érdemes a vizsga előtti napokat eltölteni, mire érdemes figyelni, és mi az, amit mindenképpen kerüljenek el a diákok.

FACEBOOK ESEMÉNY

JELENTKEZÉS – Jocó bácsi rendhagyó felvételi előkészítője – Tippek és tükrök a felvételihez – vizsgadrukk, figyelem és fókusz fejlesztés – 3. nap – január 13.