Lassú augusztusi hangolódás – Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub 2. évfolyam

lassú augusztusi hangolódás

Lassú augusztusi hangolódás – Felelős Szülők Iskolája Tanár Klub 2. évfolyam

Amikor az augusztus közepi csillaghullás menetrendszerűen megérkezik a nyári égboltra, tanárként egyre többször kúszik be a tudatunkba a nyári szünet végének sorsszerű közeledése. Mindig felemás az érzés, mert bár tudjuk, hogy újra hadrendbe kell állni és ez nyomasztó, de valami érdekes izgalom is jön vele. Már egyre többször jut eszünkbe egy új ötlet, kicsit már keresgetünk, nézelődünk, összefutunk egy kávéra a kollégákkal, vagy legalább ráírunk egymásra, de készülődünk. Mert nem tudunk kibújni a bőrünkből. A tanári pálya szolgálat, ami nagyon sokat kivesz az emberből, hiszen a pedagógusok hihetetlenül komplex feladatot látnak el. A pályán tevékenykedők mentálisan, fizikailag és pszichésen is túlfeszítik magukat. Tudjuk, ennek számtalan oka van. Így amikor újra megmozdul a tanár az emberben, az talán annak is a jele, hogy kipihentük az előző tanévet és kiszellőzettük az agyunkat, lelkünket és jöhet az új tanév, ami – már most látjuk -, nem lesz könnyebb az eddigieknél.

És igen, éppen ezekben a kihívásokkal teli években szükség van egy támogató közösségre.

Ezzel a küldetéssel hívtuk életre tavaly a Felelős Szülők Iskolája keretében Pedagógus Power néven a Tanár Klubot.

A 2021/2022-es tanévben rendszeres szakmai kapcsolódási lehetőséget teremtettük online és személyesen is edukációs előadások, szakmai programok keretében. Igyekeztünk a tanév aktuális eseményeire, történéseire reagálni, kapaszkodót adni, mert küldetésünk fontos része, hogy támogatást nyújtsunk a pedagógus pályán tevékenykedőknek, lehetőséget kínáljunk mind az emberi, mind a szakmai megújulásra, épülésre. Számtalan múzeum, könyvkiadó, színház és szervezet csatlakozott már a kezdeményezéshez, melynek révén a Tanár Klub tagjai különleges ismeretekhez, élményekhez jutnak.

A munkát idén is örömmel és izgatottan várjuk, tele új ötletekkel és újdonságokkal! Ezekről hamarosan be is számolunk!

A Pedagógus Power első tanévének tartalmaiból itt szemezgethettek:

Hiszünk a szakmai közösség megtartó erejében, és abban, hogy olyan pillanathoz érkeztünk, amikor a kulturális élet valamennyi szereplőjét be kell, és lehet vonni a következő generációk hatékony tanításába. Összekötő kapocsként szeretnénk működni a kulturális intézmények, civil szervezetek, a gazdaság egyéb, társadalmi felelősséget vállaló szereplői és a pedagógusok között. Csatlakozz hozzánk!

Üdvözlettel, a Pedagógus Power csapata

• magyar tanár, újságíró, sportszülő

Fülöp Bea

Újságíró, magyartanár és két sportoló gyerek anyukája. Sokévnyi rádiós riporteri munka után fiam születésével elindult egy olyan változás, amely sok újdonságot, fejlődést hozott.