Örülhetnek a diákok: három napos tanítási hét bevezetését fontolgatják

osztályterem

Örülhetnek a diákok: három napos tanítási hét bevezetését fontolgatják

Nagy-Brittaniában az iskolaigazgatók háromnapos munkahét bevezetését fontolgatják az iskolákban, mert nem tudják kigazdálkodni a megnövekedett energiaárakat.

„Válságstábot” hívtak össze Nagy-Brittaniában az iskolaigazgatók a kuratóriumokkal részvételével a nyári szünetben, hogy kidolgozzanak egy egységes álláspontot a tanév kezdetére azzal kapcsolatban, hogy hogyan kezeljék a megemelkedett energiaárakkal megnövekedett energiaköltségeket. Ezek egyébként sok esetben háromszor annyi lesz, mint az elmúlt tanévben.

A helyzetet súlyosbítja, hogy a szigetországban szeptembertől emelkedik a pedagógusok bére, ami még az eddiginél is több kiadást jelent majd az intézményeknek.

Az igazgatók eddig egy megoldást találtak: a háromnapos tanítási hét bevezetését fontolgatják – írja a Daily Mail.

A z egyik kuratórium elnöke elmondta, a rövidebb tanítási hétben látják a megoldást, illetve abban, hogy be kell szüntetniük a különórákat és más délutáni foglalkozásokat.

forrás: metropol.hu

kép: pixabay.com