Mától kezdődik az általános iskolai beiratkozás – idén nem kell személyesen megjelenni

vekker óra

Fontos dátum a mai az általános iskolát választó szülőknek, ugyanis mától kezdődik a beiratkozás. A koronavírus járvány miatt minimális személyi kontaktus mellett a szülők e-mailben, telefonon, illetve a KRÉTA rendszeren keresztül tudják majd jelezni gyermekeik beiratkozási szándékát. – írja az eduline.hu.

A szeptember 1-jétől tankötelessé váló gyermekek iskolai beíratásának időpontja idén április 6-24. közé esik. Ezek a dátumok a nem körzetes iskolákat érintik, a körzetes iskolákba való beiratkozás pedig április 28-áig – hivatalból – fog megvalósulni.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, Maruzsa Zoltán elmondta: az Oktatási Hivatal minden körzetes intézmény fenntartóinak már március elején átadta a hozzá tartozó gyermekek adatait.

Milyen dokumentumokat és nyilatkozatokat kérhetnek a beiratkozáskor az iskolák?

Az általános iskolai beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

• a gyermek nevére kiállított személyi azonosító – például születési anyakönyvi kivonat, vagy személyi igazolvány, vagy útlevél,
  • lakcímkártya,
  • TAJ-kártya,
  • az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás – ez lehet óvodai szakvélemény, nevelési tanácsadás keretében végzett iskolaérettségi szakértői vélemény, illetve sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye,
  • valamin a NEK-adatlap, amivel a diákigazolványt lehet igényelni.

Ezen kívül a beiratkozáskor a szülőknek nyilatkozni kell a közös szülői felügyeleti jog gyakorlásáról. Ahol csak az egyik szülő gyakorolja a szülői felügyeleti jogot ott a következő dokumentumok valamelyike is szükséges: szülők gyámhivatalban felvett nyilatkozata a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról, másik szülő halotti anyakönyvi kivonata, gyámhivatal határozata, vagy a bíróság ítélete.

Az általános iskolai beiratkozáshoz szükséges dokumentumok és nyilatkozatok tankerületenként, sőt akár iskolánként is eltérőek lehetnek. Emiatt mindenképpen érdemes erről a beiratkozást megelőzően, időben tájékozódni az adott iskolánál.

forrás: edline.hu