Öt-tízezer forintos iskolakezdési támogatásra pályázhatnak több településen a diákok

írószerek, segédeszközök

Több tucat település és kerület segít egyszeri iskolakezdési támogatással a diákoknak és szüleiknek – van, ahol az alacsony jövedelmű családok, máshol minden helyi diák számíthat néhány ezer forintos juttatásra.

Érdemes érdeklődni az önkormányzatoknál arról, milyen kérelmet, dokumentumot kell kitölteni és leadni – írta az eduline.hu.

Szegeden például minden 1-8. évfolyamos diák tízezer forintos iskolakezdési támogatást kap, ehhez azonban ki kell tölteniük és le kell adniuk a korábban az iskolában megkapott dokumentumot. Budapesten, a IV. kerületben az általános és középiskolás diákok után igényelhetnek beiskolázási támogatást azok a szülők, akik gyermekvédelmi kedvezményre jogosultak, vagy legalább egy alkalommal rendkívüli települési támogatást kaptak. Óbudán is van beiskolázási támogatás, a 6-17 ezer forint közötti összeget az egy főre jutó jövedelem alapján kapják meg a rászoruló diákok, egyetemisták, főiskolások.

Számos kisebb településen is kapnak támogatást a helyi diákok: a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Vámosújfalun például azok az óvodások, általános és középiskolások, valamint hallgatók kapnak ötezer forintos támogatást, akiknél a családban alacsony az egy főre jutó jövedelem. A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszakürtön is kaphatnak iskolakezdési támogatást a diákok, a középiskolások például szeptember 10-ig kérelmezhetik a juttatást. A Somogy megyei Taszáron pedig 8 ezer forintot kapnak azok a diákok az iskolakezdés előtt, akik jövedelmi viszonyaik alapján jogosultak a támogatásra.

Számos más település is segíti bérlettámogatással, iskolakezdési támogatással a diákokat, ezért érdemes minél hamarabb információt kérni ezekről az adott önkormányzat szociális osztályán.

(Eduline)