Hogyan segíthet a BÁBbeszéd ovikezdéskor?
A bábos-játékos kommunikáció az óvodai beszoktatáskor és visszaszokáskor is segítségedre lehet.
A mentasarkany.hu oldal szerzője összeszedett 6 okot és hozzá 6 példát, olyan konkrét helyzeteket, amikor bevethető a BÁBbeszéd.
1. Bábbal kérj vagy kérdezz tőle, így könnyebben megérti a kérésedet és együttműködőbb lesz
Példa: Nem akar reggel elindulni az oviba. A bábos-játékos kommunikációval könnyebben megérteted vele a kérésed. A báb hívja, hogy menjetek együtt az oviba, így könnyebben elindul.
2. Ha elkezd dacolni és kiborul, a báb jobban megragadja a figyelmét, így könnyebben ki tudod zökkenteni a dacolásból és eljut hozzá a kérésed
Példa: Ha dacolva sír a csoportszoba előtt, hogy nem akar bemenni és nem tudod kizökkenteni, megnyugtatani szavakkal vagy öleléssel, segíthet, ha bábon keresztül kezdesz el beszélni hozzá. Elterelődik a figyelme, odafigyel a bábra és a bábon keresztül az üzeneted is jobban eljut hozzá. Megérti a megnyugtató szavakat és oda tud figyelni a körülötte lévő érdekes környezetre is.
3. Segíthet az új óvodai reggeli rutinotok bevezetésében
Példa: Visszamész dolgozni és időre kell beérned reggel a munkahelyedre és előtte oviba viszed a gyereked. Először az ovi beszoktatás van és szerencsés esetben nem egyszerre kell a munkahelyeden is kezdened. Amíg kialakul az új rutin, addig kb. két hétig gyakrabban, minden reggel előveszed a bábot és a segítségével gördülékenyebb lesz a reggeli készülődés, és megszokjátok, hogy időre mentek az oviba, így nem lesz gondod a munkahelyi érkezéssel sem. Mindezt játékosan, és hiszti, ill. idegeskedés mentesen tudod bevezetni.