Elhunyt Csukás István

Csukás István

Elhunyt Csukás István

83 éves korában elhunyt Csukás István író, költő, a Nemzet Művésze, Kossuth-díjas alkotó.

A hírről az Újszínháztól értesült a Gyermekirodalom portál. Az Újszínházban Csukás István A nagy ho-ho-ho-horgász télen-nyáron című meséjének színpadi adaptációját játsszák.

A Gyermek- és Ifjúsági Irodalom munkatársai búcsúznak tőle:

Csukás István a Magyar Gyermekirodalmi Intézet elismert alkotója, folyóiratunk, a Csodaceruza gyermekirodalmi magazin szerkesztőbizottságának elnöke. Rendszeresen meginvitált bennünket szakmai beszélgetésre, egyeztetésre otthonába, megannyi kedves emlék, elismerés, relikvia közé.

Egy-egy új kezdeményezésünkről értesülvén rendszeresen keresett bennünket, dicsért, biztatott.

Néhány éve még a “hegyre” is el tudtuk csalogatni, a budapesti 12. kerületbe, a Hegyen-Völgyön Mesefesztiválra. Sütött a nap, csicseregtek a madarak, rengeteg gyerek és felnőtt várta, és ő kifogyhatatlan derűvel és jókedvvel mesélt, aztán pedig még egyenként is, mindenkire volt ideje, mindenkihez volt kedves szava. Aktív volt, hatalmas munkabírású, rendkívül elfoglalt, de mindig az olvasói szolgálatában. Mosolyogva, könnyedén teljesítette ezt a szolgálatot.

Így marad köztünk, így emlékszünk rá, példájához igyekszünk felnőni.

A képek és az eredeti cikk a gyermekirodalom.hu-n jelent meg.