Rendezzetek fordított napot november 20-án!

kisfiú és az anyukája laptopot néznek

Rendezzetek fordított napot november 20-án!

Gyerekjogok, gyermeknevelési tippek, a gyermekek testi-lelki védelme, stb-stb…  Minden felelős szülő foglalkozik a gyerekét érintő kérdésekkel. November 20-án, a Gyermekjogok Világnapján azonban nem csak a gyerekek körüli kérdések boncolgatására hívjuk a felnőtteket, hanem egy igazi nagy kalandra: fordított napra! Ne csak papoljunk a gyerekeknek! Ne “csak” döntéseket hozzunk róluk! Ne csak okítsuk őket a felnőtt világról! Mutassuk meg nekik! Vonjuk be őket a döntésekbe!

2019. november 20-án lesz 30 éve, hogy életbe lépett az ENSZ Gyermekjogi Egyezménye. November 20-án, a Gyermekjogok Világnapján évről évre a gyerekek veszik át egy napra a világ irányítását, és minden területen hallatják a hangjukat egy fordított nap keretei között. Az UNICEF Magyarország már harmadik alkalommal szervez ilyen eseményeket hazánkban is a Gyerekhang kampány keretében.

Ezen a napon a gyerekek előtt számtalan olyan ajtó nyílik meg, amin a hétköznapokban csak komoly felnőttek léphetnek át. A közélet, a média, az üzleti világ, a kultúra és a sport különböző intézményeinél világszerte “fordított napot” tartanak, ahol a gyerekek egyrészt belekóstolnak a felnőtt szerepekbe, másrészt elmondhatják, mit gondolnak az adott közegről, és megtudhatják, milyenné válik az a világszelet, mire ők felnőnek.

Gyerekhangot minden iskolába!

Szeretnénk felkérni az iskola diákjait és tanárait, hogy az évforduló tiszteletére saját intézményükben is szervezzenek Gyerekhang programokat.

Irányítson egy napig egy diákigazgató!

Tartsanak a gyerekek órákat!

Rendezzetek diák vitafórumot az iskolai élet helyzetéről!

Jelezzétek kék színű öltözékkel, díszítéssel, hogy fontosnak tartják a gyerekjogokat!

Egy tanár-diák szerepcsere vagy a kékítés nemcsak a gyerekjogok népszerűsítésére, de egymás véleményének, személyiségének mélyebb megismerésére, elfogadására is lehetőséget ad.

Részletes információkat, útmutatót az alábbi mellékletben találtok. Együttműködési szándékuk visszajelzését, kérdéseiket, észrevételeiket a gyerekhang@unicef.hu emailcímre várják a szervezők.

Kérjük, csatlakozzatok a világkampányhoz!