Szeptember végén ismét Kutatók Éjszakája
„Még nyílnak a völgyben a kerti virágok…” Mindannyiunk fejében ez az első mondat szeptember végével kapcsolatban. A második pedig az, hogy 29-én, pénteken délután indul a Kutatók Éjszakája, ahol felfedezhetjük, hol és hogyan dolgozik egy kutató, milyen kihívások érik, és hogyan küzdi le azokat. Több mint 30 városban, közel 2000 programon az ovisoktól a nagymamákig mindenki megismerkedhet az innovációs gondolkodás fontosságával.
Miről is szól ez a nap?
Arról, hogy a kutatók sokfélék, lehetnek laborban dolgozó, fehér köpenyes, szemüveges, kissé szórakozott professzorok, de lehetnek álmodozó fiatalok, dinamikus középkorúak, férfiak vagy nők is; és (időnként) dolgozhatnak autógyárban, búzamezőkön, tisztatérben, öntödében, az afrikai szavannán, csillagvizsgálóban, óceánjárón vagy egy vulkán tetején.
A Kutatók Éjszakája minden korosztályt vár látogatóként! Az Európai Unió Bizottsága által kezdeményezett eseménysorozat a társadalom minden tagjának bemutatja a kutatás és fejlesztés (K+F) fontosságát és vonzóvá szeretné tenni a kutatói életpályát.
Szeptember 29-én kora délutántól késő éjszakáig, a rengeteg érdekes program során máskor nem látogatható helyszínek is kinyílnak, és bepillanthattok a zárt ajtók mögött zajló, az emberiséget előre vivő új ötletek létrehozásába;
Több mint 30 városban, közel 2000 program megszervezésével nem csak szórakoztatni szeretnénk, hanem azt is demonstrálni, hogy a találmányok egy-egy elkötelezett, kitartó és kreatív tudós vagy tudóscsapat munkájának eredményei, hogy a fiatalok is kedvet kapjanak a tudományos életpályához és az újítások támogatásához. Minden program ingyenes!
Tovább információ az esemény honlapján és Facebook-oldalán található.
A Kutatók Éjszakája hivatalos YouTube-csatornája idén is érdekes tudományos és az eseményhez kapcsolódó híreket oszt meg, érdemes követni a SciNews oldalát.
Véssük fel tehát a naptárakba, okostelefonokba: 2017. SZEPTEMBER 29-én, pénteken ismét Kutatók Éjszakája!