Történelem a Facebook nyelvén

facebook ikon egy szemben

Történelem a Facebook nyelvén

Wylie Overstreet Világtörténelem Facebook-ra hangolva című könyve a legnépszerűbb közösségi oldal nyelvén mesél a történelem ismert eseményeiről, alakjairól.

A Modern Iskola cikkét olvastuk.

Wylie Overstreet író a saját honlapján mutatta be a világtörténelmet a Facebook nyelvén. Célja egyfelől  – könnyed és vicces módon próbálta az új nemzedékeknek elmesélni, hogy mi történt eddig a világtörténelemben, másrészt, figyelembe véve, hogy a mai gyerekek már nemcsak otthon, az iskolákban kapnak nyelvi, nyelvhasználati útmutatást, hanem a mindenható internetről is felszippantják bizony alkalmazott szókészletük, szófordulataik, kifejezéseik egy jelentős részét, akkor ezen a nyelven szóljon, erre a nyelvre fordítassék le az a fránya töri.

Marie Antoinette és a feje

A Világtörténelem Facebook-ra hangolva című kötet minden nagy és ismert történelmi korszakot bemutat, egészen az ókortól napjainkig.

Valahogy így:
„Aszteroida Ma átugrom Földhöz egy kicsit, készüljetek!

Kommentek:
Tyrannosaurus Rex: Neeeeeeee
Stegosaurus: Pfúj, nemár
Brontosaurus: De most ezt miért kell?!
Föld: na, nekem annyi
Csótányok: lol, na, most ki röhög?”

Nevetnél még egy jót? Tanárként újabb eszközzel színesítenéd az óráidat? Olvasd el a moderniskola.hu cikkét!

Vagy ha még több ötletre és inspirációra vágysz, akkor csatlakozz a Da Vinci Tanár Program digitális szakmai közösségéhez!

Illetve töltsd le a Da Vinci Kids applikációt, hogy érdekes ismeretterjesztő videókkal színesíthesd tanóráid!

Képek: moderniskola.hu/https://imgur.com/gallery/wo8BK