Petőfi Irodalmi Múzeum

Petőfi Irodalmi Múzeum - logo

Petőfi Irodalmi Múzeum

Petőfi Irodalmi Múzeum / PIM – több mint múzeum, minden, ami irodalom! A szó, a hang és a kép múzeuma. A kortárs irodalom találkozóhelye. Amit kínálunk: kiállítások, beszélgetések, színház, zene, film az irodalom körül.

A múzeumnak az a feladata, hogy a kérdezést természetes és leküzdhetetlen szokásunkká tegye. – Örkény után szabadon.

Petőfi Irodalmi Múzeum - munkatársakA Petőfi Irodalmi Múzeum múzeumpedagógusaiként fontosnak tartjuk a felfedezés, a kérdezés gesztusát, a rácsodálkozás képességét, az összefüggések megértésének örömét, a vélemények, gondolkodásmódok sokszínűségének játékos megtapasztalását.

A múzeum számunkra a folyamatos tanulás és kísérletezés terepe. Komplex médium, mely új és új perspektívákat kínál, hogy másképp olvashassunk szövegeket, tereket, alkotói életutakat, személyiségeket, múzeumot és irodalmat.

S mit tehet egy múzeumpedagógus, ha a múzeum bezárta kapuit és nem fogadhat látogatókat, hogy valós terében, illatokkal, tapintással, alkotással tapasztalhassuk meg, hogyan is lehet az irodalmat térbe fordítani?

Ha lehet még rugalmasabban és változásra készen törekszünk az online térben is a közönség, közösség megszólítására, úgy és olyan felületeken, amik nem tévesztik szem elől elsődleges célunkat, hogy közösségi élményt biztosítsunk, melyben az egyén kérdései és véleménye is hallható és mindig releváns.

Petőfi Irodalmi Múzeum / PIM - Kádár Anna onlineAz iskolai keretek közt, illetve otthon tanuló diákoknak is biztosítunk ingyenes vezetést virtuális tárlatainkban minden eszközt megragadva, mely ellene feszül a távolságnak és segíti a diákok személyes bevonódását. 45 – 90 perces virtuális múzeumpedagógiai foglalkozásunk során az Önök által megszokott platformhoz csatlakozunk és Petőfi Sándor, Arany János, Ady Endre, Csáth Géza vagy éppen A Pál utcai fiúk nyomába eredünk izgalmas érdekességekkel, az egyéni fantáziát megmozgató felvetésekkel és a diákokkal folyamatos dialógusban.